Önceden Oynadığımız Çocuk Oyunları

Konu, 'Çocuk Parkı' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Şimdiki çocukların oyun kültürü ile geçmiş zamane çocuklarının tercihleri çok farklıydı, eski çocuklar daha iyi eğlenir ve daha samimi ortamlarda büyürlerdi, neler oynamazdık ki, Saklambaç bizler için vazgecilmezlerin başında gelirken sokaklarda misket bizim oralarda gulle derdik üçgen ve yalak şeklinde oynardık. Mahallenin kızları ip atlama oyununu çok severler biz erkekler ise onların iplerini kesmeyi :)

9 taş diğer adın dalya oyununu kızlı erkekli oynar ve mutlu olurduk, Yakan top oynamayan yoktur sanırım :)

Uzun eşek oynayıp gece yatağa kaçıranlar el kaldırsınlar.. Mendil kapmaca hem sokak hem okulda tercihimizdi.

Mahalle maçları ise en heyecanlı oyunlarımız arasında iken ben kaleci olurdum..

Çelik çomak oyunu mahalle erkeklerinin tercih ettiği bir oyundu, yine gazoz kapağından ve kibrit kutusundan basmaç oynardık.

Aç kapıyı bezirgan başı kutu kutu pense portakalı soydum baş ucuma koydum vin da vinç gibi oyunları da unutmamak gerekir.

Oyunsuz bir dünya çocuklara göre değildir, içinde sizinde olacağınız güzel oyunlar geçirmeniz dileklerimle.

Ekli Dosyalar:

2. a

ayca Yeni Üye

Ben bu oyunları çok oynar ve severdim. Mutluluk o zamanlarda vardı.. şimdi nerede dostluk sevgi kardeşlik.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş