ön yargılı olduğum için, inanın çok utandım

Konu, 'Kadın Erkek İlişkileri' kısmında gozyasi tarafından paylaşıldı.

1. g

gozyasi Yeni Üye

Ankara’da öğrencilik yıllarında tanıştığım bir bayan arkadaşımla, bakanlığa bağlı bir bölümde, 3 yıl beraber çalıştım. İş hayatımızın ilk yılında arkadaşım yine aynı fakülteden bir gençle evlendi. Üç yıl boyunca, birbirine çok yakışan bu iki insan; arkadaş grubumuzun, neşe kaynağı oldular. Üçüncü yılın bitiminde benim yurt dışı görevim çıktı. 18 aylık ayrılığımız döneminde hep haberleştik bu güzel insanlar ile. Çok mutluydu arkadaşım. Kim mutlu olmazdı ki eşini seven, ona saygılı, koruyucu, yakışıklı, modern, varlıklı ve çok iyi eğitim almış genç bir erkekle evli olmaktan dolayı. Bu arada kız arkadaşım da, özellik bakımından hiç de eşinden kalır yanı olmadığı gibi üstünlüğü bile vardı. Örneğin, cimrilik yapmadan, tutumlu olabilen az bulunan insanlardandı.

Ben döndükten, bir yıl sonra onlar yurtdışı görevine gönderildiler. Fakat onların görevi uzunca sürdü. Bu zaman aralığında bende bir meslektaşımla evlenerek, işimden ayrıldım. Birlikte kurduğumuz bir firmada, eşimle beraber çalışmaya başladım. İlk zamanlar eski iş arkadaşlarımın hemen hepsiyle haberleşirken, zamanın insafsız akışı içinde kopuverdik birbirimizden. Sonra bir gün ofis telefonum çaldı ve sekreterim, bir grup kızgın insanın benimle görüşmek istediklerini söyledi. Şaşırmıştım!’’ Kim olabilirdi; Bu kızgın insanlar?’’ değip masamı toparlamaya çalışırken, kapı aniden açıldı ve bir grup tanıdık yüz benim pek de küçük sayılmayacak odamı dolduruverdiler. Evet, onlar beni unutmamışlar, yurt dışındakilerde dönünce hep beraber uzak demeyip beni ziyarete gelmişlerdi.
    Bu arada işimiz gereği eşimle beraber Ankara’nın 25 km uzağında kendimize ufak bir dünya kurmaya çalıştığımız günlerdi o günler. Çok mutlu olmuştuk eşimde, bende. Yemekler yenilmiş, içkiler içilmiş idi. Mesafenin uzaklığını düşünerek eşim misafirlerimize gitmemelerini, burada kalabileceklerini söyledi. İş yeri olarak kullandığımız binalar ile aynı bahçe üzerinde evimiz inşa halinde idi. Bu kötü koşullara rağmen bizlerin ısrarlı teklifimizi kırmayarak, hepsi kalmaya karar verdiler. Zaten sabaha da çok az bir zaman kalmıştı. Misafirleri bir şekilde yatırdıktan sonra, eşimde yorgun olduğunu söyledi ve yatmaya, büroya gitti. Bende ortalığı toplamaya başlamıştım ki, arkamdan birinin olduğunu fark ettim. Beklenmedik konuk yurtdışından dönen bayan arkadaşım idi. Uyuyamamış benim aşağıda olduğumu fark ederek inmişti yanıma. Onu bir an karşımda görünce zaten açılmış olan uykum hepten uçup gidivermişti. Kahvelerimizi yapıp verandada ki koltuklara çöküverdik beraberce.
    Kahvesini almadan, eli masa üzerinde ki boş sigara paketine gitti.
    —Boşmuş,
    —‘’Sen ne zamandır sigara içer oldun’’ diye sorunca,
    —‘’Yıllar geçiyor, insanlar değişiyor’’ cevabını verdi.
    Ve devam etti
    —Bir yıldır bazen tüttürüyorum, kahvenin yanında iyi gider diye düşündüm
    Bu kısa konuşmadan sonra içeri giderek bir paket sigara getirdim, sigaralarımızı yaktıktan sonra.

—Eee anlat bakalım neler yaptınız, nasıl geçti?
    — Çoğu zaman kötü, pek az zamanda iyi idi.
    —Neden
    —''Sorma, bir kâbustu most of time'' ve devam etti;
    —Neyse geldikte kurtuldum, inşallah bundan sonra iyi olur.
    Şaşırmıştım,
    Anlatmasını beklemeden merakla sordum,
    —Anlat lütfen, çatlatacaksın şimdi beni
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]—Çok kötüyüm çok’’
    [FONT=Times New Roman] Diye dökülürken sözcükler ağzından, iki damla yaş süzülüp indi o güzelim yanaklarından aşağıya.
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]—Boşanıyoruz,
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]—Ne? Siz
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]Hayretler içinde kalmıştım, Şaşkındım. Nasıl olur bu iki insan ayrılırdı.
    [FONT=Times New Roman]Dünyada güzel başlayıp aynı güzellikte sonlanacak olan hiçbir şey kalmayacak mıydı?
    [FONT=Times New Roman]Bu ne biçim düzendi böyle.
    [FONT=Times New Roman]İsyan ediyordum, Ankara’nın, Polatlı’ya uzanan o uçsuz bucaksız düzlüklerine bakıp, erkek egemen toplumda ki, kadının çaresizliğine, ezilmişliğine. Nasıl olurdu da böyle bir kızdan ayrılırdı insan. İsyan ediyordum vefasızlığa.
    [FONT=Times New Roman]— Bu ne biçim adalet tanrım;
    [FONT=Times New Roman]— ‘’Anlatmak istermisin?’’ diye sordum ve ekledim’’ üzülmeyeceksen tabii’’
    [FONT=Times New Roman]— Olmadı, yürümedi
    [FONT=Times New Roman]— Allah, Allah diye hayretimi açığa vurdum
    [FONT=Times New Roman]Ve bekledim anlatmasını, o devam etti
    [FONT=Times New Roman]— Başka birisi var
    [FONT=Times New Roman]— '' Evet, tahmin etmiştim, anlamıştım, erkek milleti işte'' diye fısıldayıverdim
    [FONT=Times New Roman]— ‘’Nasıl yapabildi bunu sana’’ derken,
    [FONT=Times New Roman]Yavaşça ayağa kalktı, iki elini yüzüne kapatarak hıçkırmaya başladı, sel oldu bir anda gözyaşları akıp gitti yanaklarından aşağıya incecikten, Sendeledi ve tekrar oturdu kalktığı koltuğa düşercesine.
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]Yanına oturdum bir bardak suyu alırken elimden, başını omzuma yasladı ve usulca dökülüverdi dudaklarından sözcükler,
    [FONT=Times New Roman]- ‘’Biliyorum, affetmeyeceksin ama aşkı bulan benim’’
    [FONT=Times New Roman]- Bu geceyi son kez dostlarımızla geçirmeyi o istedi, yârin akşam Türkiye’den ayrılıyor, SESİZCE.
    [FONT=Times New Roman] Ve gözlerinde ki yaşı silerek iki eliyle
    [FONT=Times New Roman] --‘’ lütfen, bir şey söyleme bana. Sus. Sakın konuşma’’ dedi ve devam etti;
    [FONT=Times New Roman]- Bu hayat benim, onu ben yaşamalıyım, istediğim gibi.
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]Ne söyleyebilirdim ki. Bana söyleyecek hiç ama hiçbir şey bırakmamıştı fakülte arkadaşım.
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]Yalnız erkeklere karşı ön yargılı olduğum için, birazcık utandım kendimden.
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]Her ikimizde sigara paketine uzattık ellerimizi ve kalkacak olanları beklemeye başladık, hiç konuşmadan.
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman]
    [FONT=Times New Roman] [/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

2. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

Evet önyargı herzaman iyi sonuç vermiyor:(eskiden kadınlar aldatılırdı ama zaman bunu tersinede döndürebiliyor işde bu da buna bir örnek:(

3. yosun

yosun Süper Yönetici

evet canım cok haklısınnn ..tşkler paylaşım icin..

4. d

darkalonegirl Yeni Üye

esım benı aldatıyor ama ben sabvredıyorum herkes bosanamıyor ıste.yenı sevgılısınıde gordum.birde turbanlı olacak.:((

5. g

gozyasi Yeni Üye

Merhaba darkalone ben Pelin.
    Evlilik iki kişinin uzunca bir yolculuğa beraberce çıkması. İyi günde kötü günde hastalıkta, sağlıkta hayatı paylaşması.Ufak tefek anlaşmazlıkların konuşarak çözümlenmesi.yuva kurması. sağlıklı çocuklar yetiştirmesi.Bu yolculukta sadakat en önemli konulardan biri. Eşlerin ruh sağlığı çok önemli. Eşlerin her ikisininde her yönden tatmin olması ve mutluluğu çok önemli.Bence dikkatli ol. Hayat senin için çok uzun. Kimseyi mutsuz etme. Ama hiç kimseninde seni mutsuz etmesine müsade etme.
    Sana sevgilerimi yolluyorum. Sağlıkla kal.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş