Okul Çağı Çocukları İle Nasıl İlgilenilmelidir?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Çocuğunuz okula gidiyor mu? Eğer okula giden bir çocuğunuzun varsa onunla nasıl ilgileneceğiniz konusunda sizleri bilgilendirme mi isterseniz bu yazımı dikkatli bir şekilde okuyarak işe başlayabilirsiniz.

Okula giden çocuğunuz için en iyi eğitim aile ile birlikte her türlü etkinliği gerçekleştirmekle elde edilir. Eğlenceli oyunlar oynamak bunların en başında gelir.
    Çocuğunuz liseye başlayacaksa bölüm seçme aşamasında ilgi alanına göre tercihte bulunması için çocuğunuza fırsat vererek okul hayatını sahiplenmesi sağlanmalıdır.

Çocuğa moral vermek, kaygı ve endişelerini azaltmak, moralini yüksek tutmak okul başarısını arttırmada dikkat etmeniz gerekenler arasında yer almaktadır. Çocuğunuzun neleri sevip neleri sevmediği konusunda bilgi sahibi olmanız da çocuğunuzun eğitim alanında başarılı olduğunun göstergeleri arasında yer almaktadır.

Çocuğunuzla evet- hayır söylemlerinizi kararlı bir şekilde uygulayın. Çocuğunuz eğer yanlış bir davranışta bulunuyorsa hayır dediğiniz zaman yapmamasını sağlayacak tutarlılıkta davranış sergileyin. Fakat bunu yaparken de sevginizi asla esirgemeyin. Çocuğunuza saygılı davranmak onu ciddiye almak kişiliğinin oturmasını sağlayacak unsurlar arasında yer almaktadır.

Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş