Öğretmenler Günü İle İlgili Özlü Sözler

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Öğretmenler günü ile ilgili en güzel sözleri sizlerin beğenisine sunmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bir ülkenin geleceği öğretmenlerin yetiştireceği insanların elindedir. İşte bu yüzden bütün öğretmenler, geleceği aydınlatan kandiller gibidirler. Birkan Soylu (Öğretmenler günü ile ilgili sözler)

Bir çocuğu layıkıyla eğitmek, bir çınarı büyütmekten daha zordur. Birkan Soylu (Öğretmenler günü ile ilgili veciz sözler)

Eğitim ve öğretimde, aklın ve bilimin ışığını kullanan her öğretmen Atatürk’ün izinde demektir. Birkan Soylu (Öğretmenler günü hakkında özlü söz)

Çocuklara geleceğin büyükleri olarak bakan öğretmenler, saygının doruk noktasını hak etmiş demektir. Birkan Soylu (Öğretmenler günü ile ilgili kısa güzel sözler)

Bir yaprak olsam dalında, kurumadan kalırdım bilginin ışığında. Birkan Soylu (Kısa öğretmenler günü sözü)

Bir toplumun uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

Her şeye kıymet biçebilirsiniz ama öğretmenin emeğine asla!

Milletleri kurtaranlar yalnızca öğretmenlerdir.

Öğretmenler, bir bahçenin en güzel çiçekleridir.

Etrafımızı aydınlatarak, karanlıklara meydan okuyan siz değerli öğretmenimin ellerinden öperim.

Geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu olan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmenlerin oluşturduğu kültür ordusu, yenilgi yüzü görmeyecek tek ordudur.

Kültür ordusuna sahip olmayan milletler, askeri zaferlerini taçlandıramazlar.

Öğretmenler, kültür ordusunun görünmez kahramanlarıdır. Birkan Soylu

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm öğretmenlerimize kutlu olsun.

2. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

Bizlerde neferler olmalıyız eğitim ordusuna dahil olmalıyız.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş