Öğretmenler Günü Atatürk Sözleri

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Orko tarafından paylaşıldı.

1. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

Mustafa Kemal Atatürk yeni Türkiye ile birlikte öğretmenlik mesleğine çok önem vermiş bu önemi
    söylediği şu sözlerinde açık ve net ifade ederek öğretmenliğin ne derece önemli olduğunu açık ve net olarak
    ortaya koymuştur. Bizde Gazi'ye bu öğretici ve yol göstericiliğinden ötürü teşekkür ediyoruz.

atatürk ve öğretmenler günü sözleri.jpg

Mustafa Kemal ve Öğretmenler Hakkındaki Sözleri.

* Eğitim okul demektir. .(Bu söz 1919 yılında söylenmiştir)

* Ulusumuzu yetiştirmek gibi kutsal bir görevi üstüne almış olan yüce Türk öğretmen topluluğu. (Bu söz 1921 tarihinde söylenmiştir)

* Gelecekteki kurtuluşumuzun saygıdeğer öncüleri olan Türkiye öğretmenleri...(Bu söz 1921 tarihinde söylenmiştir)

* Hükümetin en verimli ve en önemli görevi milli eğitim işleridir..(Bu söz 1922 tarihinde söylenmiştir)

* Cumhurbaşkanı olmasaydım Milli Eğitim Bakanı olmak isterdim.

* Benim asıl kişiliğim (niteliğim) öğretmenliğimdir. Ben milletimin öğretmeniyim. (1936 yılında söylenen söz)

* Eğitimdir ki ulusu özgür; şanlı ve yüksek bir toplum olarak yaşatır..(1924'de söylenmiştir.)

* Okul adını hep birlikte büyük saygı ile analım! (Bu söz 1922 tarihinde söylenmiştir)

* Gerçek zaferi siz (öğretmenler) kazanıp sürdüreceksiniz..(Bu söz 1922 tarihinde söylenmiştir)

* Eğitim bakanı olarak milli irfanı yükseltmeye çalışmak en büyük emelimdir.

* Bilim ordusunun değeri siz öğretmenlerin değeri ile ölçülecektir...(1923)

* Öğretmenler...bilim esasından kazanmaya başladıkları egemenliği sonuca ulaştırmalıdırlar.

* Bununla öğretmenlik mesleği gerçek gelişme devrine dahil olacaktır...(1924)

* Öğretmenler sizin başarınız Cumhuriyet'in başarısı olacaktır...(1924)

* Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır...(1924)

* Öğretmenler! Cumhuriyet sizden fikri hür.Vicdanı hür.İrfanı hür nesiller ister...(1924)

* Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir...(192 5)

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Ataturk gercekten ögrencilere cok önem veriyordu.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş