Öğretmen Olmak Zorlaşıyor!

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

1. ender

ender Yeni Üye

Milli Eğitim Bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişikliğe gitmiştir. Değişiklik gereği artık öğretmenlik git gide zorlaşan bir meslek halini alacak.

İlk ataması gerçekleştirilen aday öğretmenler bir yıl çalışacaklar ve bu yıl bitiminde öğretmen performans değerlendirilmesine tabii tutulacak. Müfettiş, okul müdürü ve danışman öğretmen tarafından yapılacak olan performans değerlendirmesi birinci dönem bir kere; ikinci dönem iki kere gerçekleştirilecektir. Değerlendirmelerde birinci değerlendirmenin %10'u; ikinci değerlendirmenin %30'u; üçüncü değerlendirmenin %60'ı alınacak ve 100 puan üzerinden 50 puan alabilen öğretmenler başarılı sayılacak. Başarılı olamayanlar memuriyetten alınıp öğretmenlik ile tamamen ilişkileri kesilecektir.
    ogretmen-olmak-artik-zorlasiyor.jpg
    Performans değerlendirmesi bittikten sonra kurtuldum sanmayın. Bakanlıkça yapılacak sözlü ve yazılı sınava tabii tutulacaksınız. Yazılı sınavda Devlet Memurları Kanunu, Bakanlık mevzuatı ve öğretmenlik uygulamalarını kapsayan açık uçlu test soruları ile sınanacaksınız. İfade ve iletişim kabiliyetlerinizde sözlü sınavda sınanacak. 60 puan ve üzeri almanız durumunda başarılı kabul edileceksiniz. Ve aday öğretmenliğiniz bitmiş olacak.

Yönetmelik yürürlüğe girerse bu uygulama 2015/ 2016 eğitim öğretim hayatında başlayacak.

2. Sabır

Sabır Admin Yetkili Kişi

Öyle olması gerekiyor, burada bir çocuğun geleceği, bir Milletin geleceği söz konusu.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Cok dogru bir karar. Turkiye maalesef cahil kesiminden cok kaybetti.

4. Murat

Murat Yönetici

Öğretmenlik sürekli yenilenme gerektiren bir meslek, bence sürekli sınav yapıl
    malı.

5. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

Öğretmek için öğrenmek sürekli bilgiyi güncellemek gerekiyor, dolayısı ile bu uygulamayı destekliyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş