Nez Biyografi-Nez Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

o sahane popo sallamasiyla küt diye hayatimiza giriverdi. mesele popo olunca ille de asena'yla kiyaslamak? o nezihe kalkan. yani nez... kendisi gibi.

disk'e bagli maden-is sendikasindan bir baba ile her zaman kot giyen ve makyaj yapmayan daha türkiye'ye dair anilari bellegine yerlestiremeden londra'ya uçtu. adi nezihe kalkan. bugün türkiye'de meshur oldugu ismi ise ingiltere yillarindaki küçük arkadaslarindan kaynaklaniyor: bu ismi bastan sona söyleyemeyen arkadaslari ona kisaca nez diyorlar.

bugünkü nez'in yaptiklari ise o zamanlardan belli. iki kültür arasinda kendini biraz sikismis hisseden küçük kiz babaannesi daha bavullarini açamadan onun bir sahneye dönüstürdügü yatagi üzerindeki sovlarini izlemek zorunda kaliyorlar.

ama küçük nez ayni zamanda londra meydanlarinda yapilan nelson mandela'ya özgürlük yürüyüslerinin önde gidenlerinden. siyaset seven türkler'in saatler süren toplantilarinda melike demirag'in türkiye'de sahiden mi ünlü oldugunu çok sonralari ögreniyor.

kisiligi orada sekillense de genleri ingilizler'e çok yakin olmasini engelliyor. daha çok orada yasayan farkli kökenlerdeki çocuklarla iyi iliskiler kuruyor. hint asillilar yani ingiltere'de bir müzikalde basrol oynadigi yil annesi ve babasi ayriliyor.

ortaokulu ingiltere'de babasinin yaninda bitirdikten sonra türkiye'ye annesinin yanina geliyor ve istanbul bahçelievler adnan menderes anadolu lisesi'ni bitiriyor. lakabi o zaman ‘‘deli kiz’’ çünkü bos derste o güçlü sesiyle i will always love you'yu söyledigi için yan siniftaki ögretmen tarafindan susturuldugu çok olmus.

ve yeniden baba yani hayata atilmaliyim’’ derken kendini türkiye'de buluyor.

pek çok cingil seslendiriyor; mesela hürriyet'in elinizde tuttugunuz ekinin reklaminda ‘‘haaaftasoonuuu’’ diyen o. ama refah partisi'nin ‘‘gel habule gel habule bu yana turkish delight'i kurmasindan sonra.

ufak tefek koca popoluyum

baligim. yükselenimse yengeç. bol duygu. duygu yogunlugu insanda kötü bir sey olabilir mi? oluyor!

aslinda babam daha farkli bir is yapmami istemisti. annemin ikinci esi mimar mehmet yazici ki ben ona baba diyorum hepsini ona borçluyum.

annemi hep makyajsiz spor kiyafetli haliyle hatirliyorum. ben de ayni onun gibiyim. her seyin fazla abartilisinin güzel olmadigina inaniyorum.

alti tekno üstü turkish

‘ yaptigim müzik modern caz egitimi aldim ama bunun egitimini almadim.’’

turkish delight sekiz kisiden olusuyor. perküsyonda bülent gümbür gümbür geliyor nez. en büyük hedefi ise yurtdisina açilmak ve ödülle dönmek.

2. H

Hoca Yeni Üye

sakın ha ile yükselttiği beklentileri her şey boş'la daha da yükseklere çıkaran, şişeleri devire devire gelen güzel insan. kesinlikle mevcut popülaritesini hak ediyor

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş