Nar’ın Bilinmeyen Faydaları

Konu, 'İ | K | L | M | N' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Kış dönemlerinde en çok tükettiğim meyveler arasında yer alan nar’ı eşim hiç sevmez. Yemeyi çok severim ama soyması bir işkence gelir bu meyveyi. Hayatım bana nar soyar mısın dediğim zaman dayanamaz soyar. Bakalım narın ne faydaları varmış hep beraber öğrenelim (laf aramızda geçen kış hiç hasta olmadım bence nar şurup niyetine geçti).
    Nar’ın bilinmeyen faydaları:

C vitamini deposu olan nar B1, B2 vitaminleri bakımından zengindir. İçeriğinde kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındıran nar harareti keser ve kişiye enerji verir. Yorgunluğa birebirdir. Kalbi ve mideyi koruyucu özelliği vardır. Aynı zamanda diş etlerinizi güçlendirir. Kansere karşı koruyucu etken madde içeren nar akciğer, meme, cilt, prostat ve kolon kanserine karşı vücudu korumaktadır. Damar sertliğini önleyici ve koruyucu etkisi bulunmaktadır. Kandaki şeker seviyesini dengeleyen nar cilt sağlığına da son derece faydalıdır. Ayrıca menopaz şikayetlerini azaltır. Eklem, aktrit ağrılarını azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Hazmı kolaylaştırır, idrar sökücü etkisi vardır. Nar kabukları kaynatılıp demlendiği zaman ishali kesici etkisi bulunmaktadır.

Ekli Dosyalar:

2. Murat

Murat Yönetici

Sayenizde artık Nar'ın bilinen faydaları arasında yer aldı bu bilgilerde.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş