Mutlu Olmanızı Engelleyen Alışkanlıklarınız Nelerdir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Kimi zaman günlük hayattaki bazı alışkanlıklarımız bizi mutsuz eder; ama bunun farkına varamayız. Sizlerde bu alışkanlıkların neler olduğu konusunda meraklı iseniz aşağıya sıralayacağım alışkanlıklara göz atmaya başlayabilirsiniz.

  *Hayatınızda sizi zorlayan alışkanlıklardan, gıdalardan ya da düşüncelerden kendinizi soyutlayamazsınız gün içinde mutsuzluk yakanızı bırakmayacaktır.

  *Gün içinde zamanınızın çoğunu internette geçirip sosyal medyaya her fotoğrafınızı ve her anınızı paylaşmak da zararlı bir alışkanlıktır; sizi mutsuz eder.

  *Negatif düşünmek ve olumsuz olayların başınıza geleceği düşüncesinden kaçınmalısınız.

  *Endişe hali sizi stresli, uykusuz ve sinirli biri yapar.

  *Kendinizi sırf mutlu etmek için boş yere para harcayacağınız alışveriş keyiflerinizi rafa kaldırmalısınız.

  *Sağlıklı olmak ve hayatınızda stresi yok etmek için spor yapmayı alışkanlık haline getiren. Spor yapmayan bir kimse mutsuz olmaya mahkumdur. Ama vücudunuzu aşırı yormaktan da kaçınmalısınız.

  *Etrafınızdaki kişilerle kendinizi karşılaştırmamalı; hayatınızı sadece kendiniz için yaşamalısınız.

  *Sürekli yemek yeme alışkanlığınızı terk etmelisiniz. Özellikle fast food tarzı ucuz ve pratik yeme alışkanlıklarınızı terk etmelisiniz. Bu yeme alışkanlığı sizi kilolu biri yapar ve sonunda mutsuz olursunuz.

  *Yorucu bir günü ardından bir kadeh şarap rahatlatıcıdır; fakat gün sonunda birden fazla kadeh içki sizi yoracaktır. Ertesi gün stresli ve yorgun uyanıp mutsuz bir gün geçirmeniz kaçınılmazdır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş