Mutfağımda Olmazsa Olmazlar

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Mutfağınızda olması gereken besinleri merak ediyorsanız bu yazımın devamında sizlere sunacağım besinlere göz atmalısınız.

*Adet sancılarınız için bire bir çözüm olarak sunulacak zencefilden yararlanmaya ne dersiniz? Sıcak zencefil çayı ile adet döneminizde rahatlayabilirsiniz.

*Kalsiyum bakımından zengin besin tüketimlerinde bulunabilirsiniz. Bunun için süt, yoğurt gibi besin tüketimlerinde bulunabilirsiniz.

*Dirsekler, topuklar ve kurumuş ciltler için deniz tuzunu fırça ile uygulayabilirsiniz. Kurumuş bölgelerde faydalıdır.

*Sık sık kabızlık sorunu yaşıyorsanız kuru erik tüketiminde bulunabilirsiniz.

*Mide ekşimelerine karşı elmadan yararlanabilirsiniz.

*Zerdeçal ile yaralarınızı tedavi edebilir; enfeksiyon sorunlarınızı giderebilirsiniz.

*Hıçkırık sorununuz için dil altına bir çay kaşığı şeker koyabilirsiniz.

*Soğuk salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine koymada da fayda görülmektedir. 10 dakika boyunca salatalık dilimlerini şişmiş gözlerinizin üzerinde tutabilirsiniz.

*Yulaf ezmesi de kahvaltı için son derece ideal seçenekler olarak bilinmektedir. Yulaf ezmesi egzamalar için son derece idealdir.

*Mesanenizde bulunan enfeksiyonlar için evinizde kızılcık bulundurabilirsiniz. Kızılcık suyu ya da çayını tüketerek iltihaptan kurtulabilirsiniz.

2. a

aydin10 Yeni Üye

benim mutfağımda keçi sütü olmazsa olmaz. aynı zamanda ben keçi sütünden yoğurtta yapıyorum ve o kadar faydalı bir besin ki anlatmakla bitmez. ama herkesin bildiği gibi biraz pahalı ama ben bir site keşfettim sizlerede öneriyim bir site ve çok uygun fiyatları

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Aralık 2014
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş