Murat Çabuk Sözleri

Konu, 'Güzel Sözler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

En güzel Murat Çabuk sözlerini bu bağlantı altında bulabileceksiniz, Son zamanlarda sosyal medyada ki paylaşımları ile dikkat çeken şair, söz yazarı gönül insanı Murat Çabuk'un bir birinden etkileyici sözleri.

Söyleyeceğim sözlerin hepsini ben doğmadan söyleyin, sonra adınızın ön ekleri benden değerli olsun.

Bıçağın tek yüzü kesiyordu, yüzsüzlüğüm den doğan hırçın lığımı.. Oysa karakter sayım yüksek, düşüşüm bir hayli küsuratlı oldu kalbinden.

Alışverişe başlarken önce umut verirsin, adın aşk kasabıdır darbelerin inerken kalbe zanaat sayarsın her düşüşü.. Ardından güven aşılayıp yola çıkarsın, hikayenin başında elinden tutup yola çıktığın ve sonrasın da, usulca ellerini bıraktığın kişinin hesabını her iki Dünya'da da veremezsin. Dünyalık hesaplarla aşka yelken açarsan, bir bakmışsın batıvermiş o gemi.. Aşk gemisinin usulca kalbin derinliklerine inerken adın katile, kalbin haine çıkmıştır. Uyandığında aşkın cehennemin de göz yaşların karşılar..
    rabia.jpg
    Vurmalı çalgıların havadisin de karşıladım yaprak dökümünü,bir bir döküldü sırtıma saplanan aşk mızrakları, isabet ettirememiş, bilememiş oysa bir ok yıllar öncesinde saplanmış yüreğime kanadım,oysa ben yarama aşıktım..

Sarı sayfalara düşürmeden göz yaşlarımı, bıraktım ellerini yolun başında. Her adım seni bana, kalbimin diğer yarısını cehenneme götürürken fark ettim kırlaşmış sakallarımda ki yorgunluğu.. Bana biraz müsaade dinlenmeliyim Nehir'in saf yüreğinde..

Hiç bir zaman yarımı tam sayma. Aşk dediğin eksik kalmaktır, kurmuş olduğun denge içinde düzen arama, hep yarımdır sende kalan, örnekle hayatı sen, ben, o de.. sonra onu senden çıkar senle kal bende. Kültür mantarına dönen kalem tutmayı bilmeyen yüreklerin üzerine bir kaç alıntı serp, sonra boş boş bak filozof adayı gölgelere.. Hesabı kapamadan tam olduğunu sanma sen yarım kalacaksın bende senden artan çeyrek.

Metropolitan şehrin avrat ağızlı erkeklerinin etek giyme vaktini kum saatinin erittiği vakte erteliyorum.

Paylaşılan sanal olunca ne kadar da cömert oluyoruz..

Ya Dünya'da cehennemi yaşayacaksın cenneti bulacaksın, yada cennet sandığın hayatı yaşayıp cehennemin dibini göreceksin. Her tercih 2 farklı kapıyı açar.. kimisi seni cennette sanır, sen cehennemin en derininde sindir, kimi cehennemde sanır cennetin kapıları sonuna kadar açılır. Ben kapının nereye açıldığını bilmiyorum sadece Rabbime güveniyorum.

Aşkın barometresi sevdanın gözlerinde asimetrik heyacanları yaşatmayacak kadar derin bakışlarında saklı.Oysa hayat çok basit ritimleri barındırıyor titrek sesinde masumiyeti unutulan duyguların gizlendiği kahkalarda. Zorlaştırmayın süsü püsü alınmış kelimelerle hayatı..

Çeşitli normlarda akan giden sözlerin bir çoğunun notasını klasik müzik tadında sadece gözden akan yaş ile

Sesim kısılıyor ne zaman sana olan büyük aşkımı küçülen gözlerimle ifade etmeye kalksam

Çocuk yanımdan kalan alışkanlıklarım engelliyor, bir yanım hala çocuk ve çok mu çok yaramaz...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Ocak 2015
  2. t

tazmanya Yeni Üye

Çok yeteneklisiniz Murat bey, bunu değerlendirmek istemez misiniz?

3. h

hicran Yeni Üye

Resmen hayatı yutmuş ve damalarına kadar hissetmişsiniz.

4. _

_tugba_ Yeni Üye

Kendinden Menekşenin Gözyaşlarını Silen Adam kitabını bekliyoruz.

5. Murat

Murat Yönetici

Gerçekten gitmek istiyorsan, ardında gitmene neden olan fırtınadan en küçük toz tanesi bile kalmayacak.

6. Sabır

Sabır Admin Yetkili Kişi

Aşkın barometresi ney abi ya vallahi senin şiirlerini okumak isterim böyle ufak ufak veripte bizi fragmanlarla oyalama :)

Son düzenleme: 23 Ocak 2015
  7. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

Murat abinin bir şiiri vardı yıllar önce Kadın oldum diye o şiiri yazarsa ne kadar derin bir ruh haline sahip olduğunu daha da iyi anlayabilirsiniz.

8. Murat

Murat Yönetici

Aslında hiçte özlemedim şarabın, sigaranın tadını, onlar hayatımdan çıkarken, sen girdin Nisan yağmurları ile..
    Seni unutmak için kılıktan kılığa girdim, en sonunda soytarı oldum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş