Münacat Duaları Nelerdir?

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Dualar birbirinden güzelllerdir " Münacat Duaları " isimli bir kitap var Havva hanımın onu alabilirsiniz. Yada Birbirinden güzel Münacat Dualarını konumuzda ve yorumlarda bulabilirsiniz.

Kitap Açıklaması
    :

Kısa sürede 5'inci baskıya ulaşan "MÜNACAT DUALARI" maddi ve manevi
    hastalıklara Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ve Allah
    dostlarının diliyle edilen dualarını içine alan bir eserdir. Bu duadan
    bazıları afet duaları, mahkeme için, şeker, sedef ve felç hastalıkları için
    fakirlik ve sıkıntıdan kurtulmak için olan dualardır. Daha bir çok duaların
    bulunduğu bu eseri maddi ve manevi her türlü istek, sıkıntı ve dertlerinize
    Allah'ın izni ile çare olmaya vesile olabilecek nitelikte hazırlamaya gayret
    ettik. Gayret bizden tevfik Allah'tandır.

Varsayılan Dua MüNaCaT

Ey varlığına son olmayan yüce yaradanım.Ey bütün noksanlıklardan uzak ve münezzeh olan Rabbim.Ey yoktan var eden ,ey koruyan,gözeten,rızıklandıran ve bizim hakkımızda istediğini takdir edebilecek olan ulu Allah'ım.
    Verdiğin nimetler için ,varlığım için,islam dininden olduğum için,sağlığım için,bana ihsan etmiş olduğun sayamıyacak kadar çok nimet için sana sayısız hamd olsun.
    Adı güzel kendi güzel Resulüne salat ü selam olsun.
    Rabbim,beni razı olduklarının arasına kat.Bana hayır kapıları aç,dilimi çöz, gönlümü genişlet,bana ümmetinin hayırlılarına verdiğin nimetlerden ver.
    Girdiğim yere hayırla girmek, çıktığım yerden hayırla çıkmak nasip et.Şaşırtma ,düşürtme, yanıltma ya ALLAH.

Beni elinden dilinden hiç kimsenin zarar görmediği kullarından eyle.
    Öldükten sonra arkasında bir sürü şer bırakanlardan etme beni.
    Beni hayırla anılanlardan ,senin hoşnut olduğun bahtiyarlardan eyle.İşlediğim günahları affet, çünkü ben senin kulunum.Ben hatalarımdan dolayı senden af dileyebilirim ancak.

Beni nefsimle baş başa bırakma.Ben kendimi korumaya güç yetiremem ALLAH'IM, BENİ SEN KORU, SEN GÖZET.
    yaşamımı ve ölümümü benim için hayırlı kıl.Ölümü bana kolaylaştır.Kabrimi aydınlat yüce allah'ım.Bana hayır işlemek için ,kullarına iyilik yapmak için, bana daha çok ibadet ve taatte bulunmak için fırsat ver.Sana sığınırım rızan olmayan her şeyden.Şüphesiz sen her şeyin en doğrusunu bilirsin.
    Amin,amin,amin

Münacaat...

Ya Rabbî ve ya Rabbe’s Semâvâtı Ve’l Aradîn! Ya Hâlikî ve yâ Hâlık-ı Külli Şey!
    Gökleri yıldızlariyle,
    zemini müştemilâtıyle
    ve bütün mahlûkatı bütün keyfiyâtıyle teshir eden kudretinin ve iradetinin ve hikmetinin ve hâkimiyetinin ve rahmetinin hakkı için, nefsimi bana musahhar eyle! Ve matlubumu bana musahhar kıl! Kur’âna ve îmana hizmet için, insanların kalblerini R.N.K. hakkatlerine
    musahhar yap! Ve bana ve ihvânıma, îman-ı kâmil ve hüsn-ü hâtime ver.
    Hazret-i Mûsa Aleyhisselâm’a denizi ve
    Hazret-i İbrahim Aleyhisselâm’a ateşi ve
    Hazret-i Davud Aleyhisselâm’a dağı, demiri ve
    Hazret-i Süleyman Aleyhisselâm’a cinni ve insi ve
    Hazret-i Muhammed Aleyhissalâtü Vesselâm’a şems ve kamer’i teshir ettiğin gibi,
    Hakaika kalbleri ve akılları musahhar kıl!..
    Ve beni ve Kardeşlerimi, nefis ve şeytanın şerrinden ve kabir azabından ve Cehennem ateşinden muhafaza eyle ve Cennet-ül Firdevs’te mes’ud kıl! Âmîn, âmîn, âmîn!..

Kur’ân’dan ve münâcât-ı Nebeviye olan Cevşen-ül Kebir’den aldığım bu dersimi, bir ibâdet-i tefekküriye olarak, Rabb-ı Rahîmimin dergâhına arzetmekte kusur etmişsem; kusurumun afvı için Kur’ânı ve Cevşen-ül Kebîr’i şefaatçı ederek rahmetinden afvımı niyaz ediyorum.

2. Compagno

Compagno Yeni Üye

Münacak divan edebiyatı nazım biçimlerinden Kaside'nin bölümlerinden biridir. Peygamberimize(S.a.v.) övgü yapılan bölümdür.

3. ayla

ayla Yeni Üye

Ya Rabbi sana münacet ediyoruz. Sen bizim Rabbimizsin sen bizim Halıkımız Yaradanımızsın. Habibine Selam Salat olsun.

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. münacaat duaları

,
  2. münacat duası ne demek

,
  3. münacaat duasi