Müjde Ar Biyografi-Müjde Ar Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

Müjde Ar[/b]

1954 yılında İstanbul�da doğdu. Bir süre tiyatro oyunculuğu ve mankenlik yaptı. İlk kez TV için çekilen Aşk-ı Memnu adlı dizide oynadı (1974). Ve

Babacan adlı filmle de sinemaya geçti (1975). Daha sonraları özellikle de kadın sorunlarını işleyen filmlerde oynayarak dikkati çekti.

Önemli filmleri: Ah Güzel İstanbul (Ömer Kavur) Afife Jale (Şahin Kaygun).

* Tiyatrocu ve söz yazarı Aysel Gürel ile Tercüman Gazetesi muhabirlerinden Vedat Akın'ın kızı. Annesiyle babası bebekliklerinde ayrılırlar.

* Şarkıcı Mehtap Ar'ın ablası.

Mehtap Ar'ın Söz adlı bir çocuğu var. Çocuğun babası Ankaralı Uğur (???) isimli bir işadamı.

* Müjde Ar ilk evliliğini sinema oyuncusu Samim Değer'le yaptı. Sonra yönetmen Ertem Eğilmez'le birlikte yaşadı. Ertem Eğilmez ölünce boşlukta kalır:

"Ama ben inanılmaz bir şekilde erkeksizlik çekiyorum. Elim erkek eline değmemecesine.... Sizin anlayacağınız Sezen'den razı olsun ki bana Atilla'yı tanıştırdı."

* Atilla Özdemiroğlu ile uzun süreli birliktelikleri de 1995 yılında bozuldu..

* Atilla Özdemiroğlu Kamuran Akkor ve Lale Mansur'un eski kocası bestecidir.

* Müjde Ar'ın babası Vedat Akın'ın gayr-ı meşru bir çocuğu var.

* Aysel Gürel ayak takımı tiyatroculuğundan sonra ahir ömründe söz yazarlığında zirveye ulaşmıştır.

* Müjde Ar CHP'li Ercan Karakaş ile birliktelik yaşıyor.

2. r

rodali Yeni Üye

Tv ye çıkıp açık açık Türkiye'nin ahlakını ben bozdum diyen oyuncu

3. i

irem Yeni Üye

Eski bir Sinama oyuncusu cüretkar sahnelerle ve pozlarla toplum ahlakını zedeleyecek durumlarda bulundu

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş