Muhabbet Kuşunun Temel Gereksinimleri Nelerdir

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Muhabbet Kuşunun Kafesi Nasıl Olmalıdır?

Muhabbet kuşları evinizde çok rahat bakabileceğiniz evcil hayvanlar arasındadır. Ne yalan söyleyeyim bizim sınıfımızda bile bir tane var. Çocuklar kuşumuzu çok seviyorlar.

Muhabbet kuşunun günlük gereksinimlerinin neler olduğunu merak edenler için yaptığım araştırma sonucunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Yüksek kaliteli tohum, temiz ve taze su, tatlı yiyecekler, mürekkep balığı kemiği, mineral tablet, en az bir oyuncak (sallanan halka, merdiven, ayna), günlük ilgi

Peki, bu gereksinimler sizce bir muhabbet kuşunun rahat etmesi için yeterli mi? Bence hayır. Öncelikle muhabbet kuşu rahat edebileceği bir kafese sahip olmalıdır ki gün içerisinde rahat edebilsin. Muhabbet kuşu oyalansın diye aldığınız oyuncaklar kafesin büyük bölümünü kaplıyorsa bu konuda kesinlikle yanlış bir kafes tercihinde bulunduğunuzu söylemeden geçemeyeceğim. Kuşunuzun tünekleri ve oyuncakları mutlaka temiz olmalıdır.

Kuşunuzun sağlıklı bir şekilde büyümesini istiyorsanız kafes zeminine kuş kumu yerleştirmeniz yerinde bir tercih olacaktır. Ayrıca tüneklerinde tünek zımparası kuşların vazgeçilmez ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Kalsiyum ihtiyacını karşılamak amacı ile kuşlar gaga taşına ihtiyaç duyarlar. Gaga taşını gag bakımı için mutlaka kafese takmanız gerekmektedir.

Ekli Dosyalar:

2. i

ilayda Yeni Üye

benimde bir muhabbet kuşum vardı. ben onun kafesine ne bulursam takıyordum daha güzel duruyor diye.Ama o rahat edemiyormuştu.Birgün kafesini temizlemek için onu evde serbest bıraktım ve kaçtı oda:)gelir diye bekledim ama gelmedi.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş