Muhabbet Kuşu Ölüm Nedenleri

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Muhabbet Kuşlarında Ani Ölüm Sebebi Nedir ? ,
    Muhabbet Kuşları Neden Ölür ? ,
    Muhabbet Kuşlarındaki Ölüm Sebepleri ,

Muhabbet Kuşlarında Ani Ölüm Nedenleri Nedir

Sağlıklı bir kuş hareketli ve canlıdır. Sürekli tüylerine bakım yapar. Kuruk üstündeki pineral bezden aldığı yağı tüylerine, kanatlarına ve ayaklarına sürer.

Özellikle ishal vakalarında buralar yeşilimsi dışkı ile temas eder. Gözleri kızarık, çapaklı, kapanmış olmamalıdır. Burun deliklerinde irinli, gri ve sarı renkte akıntı bulunmamalıdır. Hasta kuş hareketsizdir, uyuklar ve tüyleri kabarmıştır. Gözleri yarı kapalıdır.

Çevresine ilgi göstermez. Kuşta nefes alırken hırıltılı solunum olmamalı aksırık ve tıksırık gözlenmemelidir. Kafesler sık sık temizlenmelidir.

Kafes altına gazete kağıdı koyarsanız ve kuşunuz bunu yerse gazetelerde kullanılan boyadan dolayı kurşun zehirlenmesi gözlenebilir.

Kafes imalatında kurşun içeren boyalar kullanılırsa, kuşunuz kafesin tellerini kemirirken bu kurşuna maruz kalabilir ve kısa sürede ani ölümler ve zehirlenmeler görülebilir. Sigara dumanı hava akımı, sıcak soğuk , direk güneş ışığı kuşunuz için çok tehlikelidir.

2. Misafir

Misafir Misafir

bilader banada hediye geldi 1 buçuk ay önce az önce kafesin tabanına oturdu ses seda yok gazete aldım kıpır kıpır şimdi gazeteden bişi olmuşmudur hiç bir hastalık belirtisi yok şuan
  3. Misafir

Misafir Misafir

peki fazla stresten bir şey olurmu
  4. Misafir

Misafir Misafir

ArkadaŞlar ben yaklasik bİr ay Önce muhabbet kusu aldim 20 gÜnlÜk olduĞu sÖylendİ.ancak dÜn ÖlmÜŞ :( bİr hafta Önce de gagasinin ÜstÜnde burun delİklerİnİn olduĞu sol tarafinda bİ ŞİŞlİk oldu bu zamanla İltİhap halİnİ aldi ve kÜcÜldÜ ben İyİleŞmİŞ mİ dİe her gÜn kontrol ederken o İltİhap diŞari Çikti bende devamini getİrdİm orayi boŞalttm. Ve kantoron yaĞi sÜrdÜm yarasi Çabuk İyİleŞsİn dİe. Sonra kuŞ kendİne geldİ hareket etmeye baŞladi. Ama dÜn ÖlmÜŞ.ayrica bİ kaÇ gÜndÜr İshaldİ... Szce neden ÖlmŞ olabİlİr??
  5. Darkdegger

Darkdegger Misafir

otopsi yapılmadan kesinbişey söylenemez.:)
  6. ronaldo

ronaldo Misafir

7. yaralı serçe

yaralı serçe Misafir

Kuşumu alalı 5 yıl oldu bugün. sabah kalktığımda ölü buldum :(
  8. yardım edin

yardım edin Misafir

ya beyler kuşumu yeni aldım eve getirdim tavana kadar uçtu sonra yere dustu kafa ustu hafıf kafası kanadı bısı olurmu ya cok uzuluyorumm
  9. dilan

dilan Misafir

benim kuşumda 3 yaşındaydı daha dün banyo yaptırırken birden öldü :'(
  10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Misafir

kuşumu sabah ölü buldum aldığımda 3 aylıktı 6 ay bizde kaldı yem yerken çırpınmış ve yere düşmüş sizce boğulmuş olabilirmi
  11. misafir

misafir Misafir

arkadaşlar kuşunuza küçükken ilgi fazla göstermelisiniz yoksa ölür büyüyncede o kadar ilgi i stemiyor büyüyünce fazla severseniz huylanır elinizi ısırabilir yani hastalıkdan değilde az ilgidende ölmüş olabilir kuşumu 3 yıl önce aldım sapa sağlam duruyor fazla ilgi gerekkkkkk :D
  12. off :(

off :( Misafir

abi ben kuşumu 5 gün önce aldım aldığımda halsiz yorgun duruyordu tüylerini kabartıp oturuyordu sabah kalktıhımda hiç bir şeyi yoktu ama oğle vakti öldü aldıhımdan beri yemek yemiyodu zorla yedirdik kustu aldıhımız yere götürdük götürürken muhabbet kuşum öldü neden acaba pet şopçu yemek yemediği için öldüdedi ama sanmıyorum sizce neden öldü
    :(
  13. kuşcu

kuşcu Misafir

bence boğulmuş olabilir ama çırpınıyorsa kafeste yemi kalmamış demektir
  14. Misafir

Misafir Misafir

Ya benim kuşum daha küçük yani yavru annesinden 1 ay önce ayrıldı şimdilik bişey yok ötüyo konuşuyo ama dıskısı açık yesıl ölur mu ya ölmesin ???
  15. damlauzuzz

damlauzuzz Misafir

arkadaşlar lütfen yardım edin kuşum çok hareketliydi bugün birden tüylerini kabarttı gözlerini kapattı yem de yemiyor hep elime gelirdi gelmiyor da yanına yeni aldığımız kuştan dolayı mıdır anlamadım ama lütfen yardım edin
  16. Murat

Murat Yönetici

Benimde bir tane muhabbet kuşum vardı hasretime dayanamamış ölmüş.
  17. Kayıtsız

Kayıtsız Misafir

Bugun aşam eve geldiğimde hiç bişi yoktu ama öldüneden acaba :(
  18. cansu28

cansu28 Misafir

Kuşum akşam yatarken hiç birşeyi yoktu sabah kalktığımda ölü buldum:(
  19. Yaklaşık 1,5-2 ay önce bir kuş almıştım... Çok hareketliydi özellikle en hareketlisini seçmiştim... ÇOk fena ısırıyordu,acıtıyordu. Sonra birgün ishal oldu anüsü fıstık yeşili bir renge büründü, gözleri kırmızılaştı yarı açık duruodu hiç hareket etmiodu doğru düzgün tepki vermiyordu eskiden maviş dediğimiz an ötmeye başlardı d-şimdi kuş sesi açsak bile ötmüyordu... Ölmesin die dua edioduk bugün sabah biraz oynadık yürüdü sapasağlamdı hastalığı haricinde. 1 saat olmadı ölü bulduk... Sabahtan beri ağlıyorum.
    :'(
  20. Misfir

Misfir Misafir

Ishal olduğu için ölmüştür dikkat et kuş alırken kabarık duruoyrumu diye veya poposunda pislik varmı diye bak varsa alma yoksa al hareketliyse al harektsizse alma

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. muhabbet kuşu neden olur

,
  2. muhabbet kuşları neden ölür

,
  3. kuşlar neden ölür

,
  4. muhabbet kuşu ölüm nedenleri,
  5. muhabbet kuşları neden kağıt yer,
  6. muhabbet kuşu neden kağıt yer,
  7. muhabbet kuşu neden aniden ölür,