Muhabbet Kuşlarının Cinsiyetini Nasıl Öğrenirilir

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

1. a

abrek Yeni Üye

Muhabbet Kuşlarının Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır
    Muhabbet Kuşlarının Cinsiyeti Nasıl Öğreniriz
    Muhabbet Kuşlarının Cinsiyetini Nasıl Anlarız

Muhabbet Kuşlarının Cibsiyetini Gaga üzerindeki etli kısıma bakarak çok kolay ayırt edilir yalnız sarı ve beyaz renklerde bu ayrım biraz zordur.

Erkek burnu Mavi Dişi Burnu normal zamanda beyaz kızgınlık zamanlarında kahverengi

Dişi muhabbet kuşlarında ise yavruyken bu deri beyazdır yaş ilerledikçe pembe kahverengi tonlarında bir renk olur tabi ufakta olsa yanılma payı olabilir bazen Muhabbet kuşları büyüyünce cinsiyeti daha kolay anlaşılır Bu, Lutino, albino hariç muhabbet kuşu hepsinde geçerlidir.

2. a

aysima Yeni Üye

Muhabbet kuşu beşlemek çok keyifli cinsiyetlerini de gagasından kolayca belirleriz

3. B

Birtek Yeni Üye

İki tane muhabbet kuşu istiyorum biri erkek biri dişi yanlız yaşayamazlar

4. M

Misafir Misafir

:(Arkadaşlar benim bir tane muhabbet kuşum var ama cinsiyetini belirleyemedim.Yardımcı olurmusunuz.:eek:

5. M

Misafir Misafir

benim kuşumu mor erkek mi dişimi bilmiyorum :(

6. M

Misafir Misafir

benim kuşum albino hem açık mavilik hem kırmızılık hemde beyazlık var daha 3 aylık cinsiyrti ne olabilr

7. Şaban

Şaban Yeni Üye

Dişi muhabbet kuşlarında ise yavruyken bu deri beyazdır yaş ilerledikçe pembe kahverengi tonlarında bir renk olur tabi ufakta olsa yanılma payı olabilir bazen Muhabbet kuşları büyüyünce cinsiyeti daha kolay anlaşılır Bu, Lutino, albino hariç muhabbet kuşu hepsinde geçerlidir.

8. Şuşu

Şuşu Yeni Üye

bunu en güzel petshopcular bilir

9. M

Misafir Misafir

10. m

misafir Misafir

bir muhabbet kuşum var gagasının üst bölümü mavi ve pembe gagası ise kahverengi ile sari arası bişey cinsiyeti ne olabilir ? :(

11. s

serpill.. Misafir

bı erkk bı dısı alınınca bırbırlerıne zaqrar verıyolar ama. bızdede vardı dısı olan devamlı aglıyodu nerdese olecektı erkk kusu baskasna verdık anca kendısıne geldı ama yınede sız bılırsınız

12. n

nilüfer Yeni Üye

Renklerin den mi gagaların dan mı anlaşılıyor neydi

13. n

n0r4t0 Misafir

14. s

safdüşler55 Misafir

ben gagalarına bakılır diye biliyordum bana bu konuyu anlatır mısınız

15. s

sarışın Misafir

16. h

hilal dırak Misafir

benim kuşumun gagası sarı burnu maviyle açık pembe cinsiyeti ne olur:(:(:(:(:(:(:(:(:(;);););););):):):):):):(:(:(:(

17. bence eğer yalnızlarsa yaşayamazlar küçük kafeste besleyemezsin

18. h

husamettin Misafir

Kuşunun vücut yapısı zarif ince ise ve gözleri kız gözü gibi narinarin çünkü erkeklerin vücudu kalın ve gözleri kartalı anımsatir başındaki tüyler daha göze ddoğru yoğunluk isterseniz bir resim atın inceleyeyim

19. Lütfen kuşum resmine bakıp erkeksi dişimi bir bakarsanız sevinirim

20. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Muhabbet kusu alirsam buna dikkat edicem, tesekkurler. Aldigim duyumlara göre disi kuslar erkeklere, erkek kuslarda bayanlara daha duskun oluyormus :D

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş