Müge Anlı'ya Soruşturma Açıldı

Konu, 'Haberler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Müge Anlı'ya Rtük Soruşturma Açtı , Müge Anlı Programda Van İçin Ne Dedi ?

Müge Anlı'ya Neden Soruşturma Açıldı ? ,

7.2 şiddetindeki deprem felaketi sonrası medyadan tepki çeken yorum ve gaflar gelmeye devam ediyor.İlk olarak

Habertürk spikerinin canlı yayındaki Her ne kadar Vanda olsa da acımız büyük gafının ardından ATVde yayınlanan ve Müge Anlının sunduğu Tatlı Sert programında tepki çeken açıklamalar yapıldı.

Müge Anlı programında yaptığı şu açıklamayla Türk Halkından büyük tepki topladı.

"Allah ölenlerin yakınlarına sabır versin" diyerek sözlerine başlayan Anlı, "Her fırsatta küçücük çocuklar tarafından taş attırılan polisler, ilk olay yerine gelip müdahale edenlerdi. Mehmetçik de enkaz kaldırma çalışmalarında. Allah askerlerimize, polislerimize zeval vermesin. Onlara taş atanların elleri kırılsın. Canımız istediği zaman taş atıyoruz, kuş avlar gibi dağlarda vuruyoruz. Sonra bir şey olduğu zaman polis gelsin, mehmetçik gelsin diyoruz. Biraz da dengeleri kuralım. Zor günlerde canım cicim, sonra kuş avlar gibi avlamayalım. İnsanlar biraz da hadlerini bilsinler"

Müge Anlı her ne kadar şu sözleriyle özür dilese de soruşturma kararı tartışılıyor ve tepkiler çığ gibi büyüyor...

Yargısız infaz yapmadan dinleyin… Bu sözün nereye gittiği belli. Hadlerini bilsinler sözü terör örgütüne gidiyor. Gerçekten en çok üzüldüğüm konu; bu sen bunu dedin, hayır demedin tartışması yapılacak gün değil… Van depremi için programımda da kampanyalar yaptım. Battaniye, kazak topladım. Benim gibi Türkiye'nin dört bir yanını kucaklayan biri, bu sözleri söyleyemez. Ben bakın kıymet bilelim dedim. Oradaki tüm kamu görevlileri enkaz kaldırma çalışmasına katıldı. Ama güvenlik görevlilerinin de kıymetini bilelim dedim.

Bursa Kadın Platformu üyeleri, programında depremle ilgili yaptığı yorumlar nedeniyle tepkilere neden olan televizyoncu Müge Anlı'yı, gönderdikleri dilekçeler ile Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) şikayet ettiler.

Rtük Her iki kanalın ilgili programları uzmanlarca incelendi. Sunucuların daha sonra yanlış anlaşıldıkları yönünde yaptıkları açıklamaları da dikkate alınarak bir rapor hazırlandı. Hazırlanan rapor, önümüzdeki günlerde Üst Kurul toplantısında değerlendirmeye alınacak.

RTÜK Kanununun, "Yayınlar, ırk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözeterek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz." şeklindeki yayın ilkesi kapsamında değerlendirilecek.

2. Murat

Murat Yönetici

Bazı zaman hakikatte olsa bazı durumlarda söylenmesi acıtır. Söyledikleri yanlış degil ama zamanı degil. Bunlar mazlum olmayanların ayakta olduklarında söylenmesi gerekiyor. Tabikide oradaki herkez terör destekcisi degil unutmayın orada degişime oy veren %50 oy var bu nedenle oradaki atmasferi iyi düşünmek kenetlenmek gerekiyor.

3. R

Ruhsar Yeni Üye

Murat'a düşüncelerinden ötürü katılıyorum onca kişi hayatını kaybetmiş ve bir çoğunun yakını daha göçük altında insanların canı yanarken bunlar söylenmemeli belki daha sonra sarf edilebilir

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş