Miraç Kandilinde Çekilecek Tesbih Duaları Nelerdir?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Miraç gecesi Recep ayının 27. gecesi idrak edilir. Bu özel gecede Peygamber efendimiz (sav) Cenab-ı Allah'ın huzuruna çıkmış ve buluşmadan sonra insanlığa verilen çeşitli hediyelerle dönmüştür. Bu nimetlerden bir tanesi de Namazın günde 5 vakitle sınırlandırılması olmuştur.

Bu mübarek gecede diğer kandillerde olduğu gibi oruç tutmak, günlük ve kaza namazlarımızı kılmak, Kur'an-ı Kerim okumak Allah'ın hoşuna gidecek davranışlar arasındadır.

Miraç Kandilinde kılınacak Namaza Nasıl Niyet Edilir?

Ya Rabbi , Senin rızan için niyet ettim niyet eyledim namaza. Bu gece Habibin Resul-i Zişan Hz. Muhammed hürmetine beni rıza-i ilahine mazhar eyle" Allahü Ekber" diyerek niyet edilir ve namaza durulur.

Namazdan hemen sonra ise 4 kez Fatiha suresi okunur. 100 kere "Subhan Allahi ve’l-hamdü lillahi vela ilahe illahlahü vallahü ekber. Vela havle vela guvvete illa billahi’l-aliyyil-aziym" ve yine 100 kere Tövbe istiğfar "Esteğfirullah El Azim ve Etübü İleyh" ve 100 kere salevat-ı şerife okunup dua edilir. "Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed" denir.

Bu geceyi dua niyaz ve tesbihlerle tamamlayabilirsiniz.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş