Minik Kedicik'in Hikayesi

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Türkçe- Drama:

Bakalım yarım bıraktığımız kediciğin hikâyesi nasıl devam etmiş diyerek bir gün önce yarım bıraktığı hikâyeyi çomak kukla ile anlatmaya devam eder.

“Minik Kedicik sınıfın kapısından içeri girdiğinde kalbi “Küt, küt!” diye hızlı hızlı atıyordu. “Miyavvvv! Acaba benim öğretmenim, arkadaşlarım kimler?” diyerek etrafına bakındı.

Öğretmeni Minik Kedi’nin heyecanlı olduğunu fark etmişti. Minik Kedi’ye gülümseyerek elinden tuttu ve sandalyesine oturttu. Sandalyesine oturan Minik Kedi etrafına baktı. İçerisi kendi gibi minik kediciklerle doluydu.

Öğretmeni: “Benim yeni öğrencim nasılmış bakalım?” diyerek Minik Kedi’ye sarıldı.

Annesi Minik Kedi”nin yanına oturamadı. Çünkü sandalyeler büyüklere göre değil, minicikti.

Annesi: “Artık ben gitmeliyim yavrum.” dedi.

“Ama anneciğim ben seni özlerim, miyavvv!” dedi minik kedicik. Annesinden ayrılmak zorunda olmak onu üzmüştü.

Annesi: “Üzülme yavrum, ben de seni çok özleyeceğim. Ama burada arkadaşların olacak ve onlarla oyunlar oynayacaksın. Öğretmenin güzel güzel hikâyeler okuyacak. Burada pek çok şey öğreneceksin.” diyerek yavrusunu öptü.” (N.Şirin)

Hikâyenin bitiminde öğretmen çocukları kedicik olmaları ve sınıfta dolaşarak oyuncak kaplardan süt içme öykünmesi yapmaları için yönlendirir.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş