Metin Akpınar Biyografi-Metin Akpınar Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

Onu Ünlü Yapan Ne? Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nun kurucuları arasındaydı (1967) daha sonra sinemaya adım attı ve Zeki Alasya ile birlikte rol aldığı sosyal içerikli filmlerle tanındı.

Birliktelikleri:

Eşi: Göksel Özdoğdu (Ayrıldılar)

Ailesi:

Annesi: Nadide Hanım

Babası: Mustafa Bey

Ödüllerinden Bazıları: -

Eğitim:

- Pertevniyal Lisesi İstanbul

Meraklısına...1962'de Türk Talebe Birliği'nde amatör olarak tiyatroya başladı.
    İki yıl sonra ilk kez profesyonel bir oyunda yer aldı ve bu tarihten sonra önemli tiyatro yapımlarında rol aldı.
    1967'de Türkiye'nin ilk Kabare Tiyatrosu olan Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nun kurucuları arasındaydı
    1972'de Tatlı Dillim filmiyle sinemaya adım atan Akpınar sinemada ve televizyon birlikte rol almışlardı.
    Bir söyleşide; dayısı Mevlanakapılı Kaşıkçı Ahmet'in ünlü bir kabadayı olduğunu söyleyen Akpınar annesi engel olmasa kendisinin de kabadayı olacağını söylemişti.
    Daha önce küs olduğu Kemal Sunal ile Propoganda filminde aynı şekilde Zeki Alasya ile de Güle Güle filminin çekimlerinde yeniden barışmıştı
    Propaganda filmiyle yeni bir sayfa açtığını belirten Akpınar artık farklı karakterleri canlandırmaya başlayacağını söylemişti.
    Yemeğe olan düşkünlüğü ile tanınıyor.
    Sıklıkla telif hakları ile ilgili şikayetlerde bulunan Akpınar Zeki Alasya'nın kazandığı paraları yatırıma dönüştürmediğini kendisinin ise farklı davrandığını söylemişti.

2. r

rodali Yeni Üye

uzunhava okurken adres tarif edebilen tek tiyatrocu.

3. i

irem Yeni Üye

Metin Akpınar Zeki Alasya ile çok iyi bir ikili oluşturuyordu aralarına kırgınlık girdi her ikiside ayrı ayrı projelerde yer aldı

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş