1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Memeli Hayvanların Genel Özellikleri Nelerdir ?

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Memeli hayvanlar nasıl beslenir , memeli hayvanların genel özellikleri nelerdir .

  Memeli hayvanlar insanların büyük özelliklerini taşırlar. Dişilerinde insanlardaki gibi meme bezleri ve dişilerle birlikte erkeklerdede ter bezleri , üç orta kulak kemiği bulunur. Beyinlerindede neokorteks adı verilen bölge lie omurgalı hayvanlar sınıfındadırlar.

  Bilinen 4500 memeli hayvan türü vardır. Memeli hayvanlar yapıları gereği sıcak kanlı hayvanlardır. Vücut sıcaklıkları çevre ile ilişkili değildir.

  Memeli hayvanları tümünde insanlardaki gibi dökülen bir kıl sistemi vardır. Bu kıllar zamanla dökülerek yenileri çıkar. Memeli hayvanların derilerinde koku, ter ve süt bezleri bulunur. Kuyruklu memeli hayvanların bazılarının kuyruklarında pullar bulunabilir.

  Memeli hayvanları vücut sıcakları çevre koşullarından etkilenmez ve sabir kalır.Sürüngen memelilerin dışındaki memeli hayvanların kafataslarında 2 adet oksipital kondilbulunur. Sürüngenlerde ise 1 adet bulunur. Beyin boşlukları daha büyüktür.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Memeli hayvanları vücut sıcakları çevre koşullarından etkilenmez ve sabit kalır dimi Göksel :)
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Sicak kanli olsunlar canimi yesinler hani :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş