Meme Kanseri Erkekleri de Tehdit Ediyor!

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

1. h

hayal perisi Yeni Üye

Meme kanserinin bayanlara özgü bir sağlık problemi olduğu düşünülse de yapılan araştırmalar gereği her 100 erkekten 1 tanesinde meme kanseri görülme olasılığını tespit etmişlerdir. Erkekler ben erkeğim ben de meme kanseri olmaz diye düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Erkekler bu nedenle kendilerinde şüphe uyandıran belirtiler varsa muhakkak doktor kontrolünden geçmelidirler; çünkü erkeklerde geç teşhis edilen bu kanserin her geçen gün daha da zor tedavi edilebilir hale gelmektedir.

Erkekler kendilerinde meme kanseri belirtisi olduğunu fark etse bile ben de meme kanseri olamaz ben meme kanseri olamam diyorlar ve uzman kontrolünden geçmiyorlar. Bu durumda meme kanserinin vücutt daha çok yayılmasına neden olmaktadır.

Erkeklerde görülen meme kanserindede bayanlarda görülen belirtilerin hepsi yer almaktadır. Meme derisinde renk değişikliği, ele gelen memede belirgin bulunan sertlik, koltuk altında ele gelen sertlik, açılan bir yara, geçmeyen yara, meme başında akıntı gibi belirtilerin yanı sıra yaş, genetik faktörler, diyet ve çevresel faktörler, yağdan zengin gıdalarla beslenme, alkol- sigara tüketimi gibi etmenler meme kanseri belirtileri arasında yer almaktadır. Bu belirtiler sizde de baş gösteriyorsa mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Erkeklerde görülen meme kanseri kadınlarda görülene göre daha çabuk ilerleyip daha kolay ölüme sebep olabilmektedir. Bu nedenle erkeklerin bu konuda daha hassas davranmaları gerekmektedir.

2. Murat

Murat Yönetici

Kanser erkek kadın dinlemiyor ufacık bir açık bulsun hemen kendini gösteriyor ve kısa sürede götürüyor.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş