Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

1. Mastürbasyon orucu bozar mı?
    Mastürbasyon Yapmak Orucu Bozar mı?
    Mastürbasyon Yapmak Oruca zarar verir mi?
  2. Murat

Murat Yönetici

Oruçluyken mastürbasyon yapan kimsenin orucu bozulur. Bunun için tövbe edip bir gün kaza orucu tutmak icab eder. Keffaret orucu tutmak gerekmez.

Mastürbasyonun orucu bozduğu, fakat sadece kaza gerektiği, Hindiyye, Bahr ve Dürr-ül-Muhtâr ve diğer fıkıh kitaplarında yazılıdır.

Farz olduğu halde Ramazan'da kasten oruç tutmamak veya başlanan orucu bozmak, haram olup büyük günahtır. Mastürbasyon yapmak, orucu bozarsa da keffareti gerektirmez. Böyle bir davranıştan dolayı tövbe edilmesi ve bozulan orucun gününe gün, kaza edilmesi gerekir.

Şu kadar var ki, kefaret gerekmemesi, günahın küçüklüğünü göstermez.

Kaynak:Sorularlaislamiyet.com
  3. Madem mastürbasyon yapacaksın oruc ile ne işin var. Buda acayip birşey böyle bir şeye ihtiyacın varsa geceden işini hallet. Zaten yapılması hoş olmayan birşey git evlen :)
  4. Zaten Ramazan gelince inlik gelir milletin aklına eminim Mastürbasyon ihtiyacı olmayan biri sırf kafa karıştırmak için sormuştur.
  5. Tabiki bozulur bozulurmu diye sormak hata
  6. Misafir

Misafir Misafir

ben akşamdan sonra saat 20.00 gibi işe başlıyorum sabah işimi 9.00da bırakıyorum sabah geldiğimde mastürbasyon ihtiyacım oluyor yapıyorum hemde çatır çatır yapıyorum açıyorum pırnoyu sarışın tombul memeli karılara baka baka hızlı hızlı sikiyorum elimi bir güzelde tazyikli fışkırtıyorum bekarım bu yüzden hemde aklıma inlik geldiği için sormadım
  7. Misafir

Misafir Misafir

peki oruç bozulduktan sonra yenir mi ? yoksa ezanı mı bekliceksin
  8. Misafir

Misafir Misafir

bekleyecen kardeş yersen kefaret gerektirir.mastürbasyon doğal ihtiyaçtır inlik cinlik olarak düşünülmemesi gereklidir.her erkeğin evinde bekleyen eşi yok sonuçta.müslüman olmak için evli olmak mı lazım ? zina yapmaları daha mantıklı demekki sizin bu düşüncelerinize göre öyle mi ?.insanları yönlendirmeden önce biraz da olsun düşünerek yazın buraya..aa mastürbasyon yapıyor tü kaka deme hakkı yok kimsenin kimseye..
  9. Misafir

Misafir Misafir

Şiddetle yerinden kopan ve şehvetle dışarı boşalan meniden dolayı, gusül lâzım gelir. Şehvetle yerinden ayrılıp, şehvet dindikten sonra dışarı akan meniden dolayı ise, İmam-ı A'zam ve İmam-ı Muhammed'e göre yine gusül lâzım gelirse de, Ebû Yûsuf'a göre, gusül gerekmez. Bu anlayışa göre, şehvetle yerinden ayrılan meninin, o anda dışarı boşalması önlenir ve şehvet dindikten sonra dışarı akmasına yol verilirse; bu durum guslü gerektirmez.

Böyle bir yazı okudum da eğer bu yazıda ki gibi yapsak oruç ya da abdest bozulur mu?
  10. Murat

Murat Yönetici

Arkadaşlar, Konumuzun adı " Masturbasyon yapmak Orucu bozarmı " evet bozar diyoruz, neymiş o halde oruca niyetlendirseniz nefsinizle savaşacaksınız, Oruc aç kalmak demek değildir. Orucun özünü iyi anlamak gerekiyor. Zaten Ramazan ayında orucken cinsellik ön plana çıkıyorsa ve bu cinsellik zamanınıda orucun vakitleri arasına alıyorsanız problem vardır. Kimseye ihtiyacını karşılamak konusunda yaptırım uygulamak isteyen yok. Madem Masturbasyonu ihtiyaç görüyorsunuz o halde iftardan sonra yapınız? Sahura kalkınca yapın imsak girmeden yapınız? Siz arzularınızın ne zaman hat safhada oldugunu tahmin edemiyormusunuz? Bir başka durum kefareti göze almışsa tabiki buyursun yapsın kimse buna karışamaz. Hoş bir gün şehvetine dayanamayan 60 gün üst üste nasıl tutacak ayrı bir mevzu. Din futbol, playstation vs degildir kuralları bellidir kimseden size göre fetva vermesini yada esneklik yapmasını bekliyemezsiniz. Allah Oruclarınızı kabul eylesin, bozmak zorunda kalanlarada yardımcı olsun. Amin.
  11. Murat abi tek kelimeyle harika bir cevap yazmis, 2 kere okudum anlamak icin.

Oruc sadece ac kalmak degildir..
  12. Misafir

Misafir Misafir

Tabiki bozar sonuçta Orucun özüne aykırı bir uygulama
  13. Misafir

Misafir Misafir

Peki Kefaret Gerektiriyomu ??
    Masturbasyonu yaptıkdan sonra Abdestımızı alsak tekrar Yemeden İçmeden Ezana Kadar Dursak Kefaret Düşermi ??
  14. Misafir

Misafir Misafir

kefaret için belli bi yaş sınırı gibi bir şey varmı mesela ergenlik gibi fln ?
  15. Misafir

Misafir Misafir

Allah'tan korkun arkadaşlar sırf provoke icin yazılmış. Oruç adamın aklınamı gelir bu dedikleriniz. Allah hidayet versin.
  16. sormak bile hata tabıkıde bozar orucu bız neden nıyetlenıyoruz o zaman
  17. Misafir

Misafir Misafir

yav masturbasyon orucu tabiii bozar
  18. Misafir

Misafir Misafir

sahura kaktım sabah uyandım cünup olmuşum oruç bozulurmu ? :confused:
  19. ramazanın gelişiyle absurt sorular piyasaya çıkar
  20. Misafir

Misafir Misafir

peki ezan okunduktan sonra yapılır mı?

Sayfayı Paylaş