Makyajla Genç Görünmenin Yolları

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Makyaj ile genç görünmek için öncelikle ten renginizi belirlemelisiniz. Ten renginize uygun bir fondöten kullanmanız gerekmektedir. Cildinizin rengine uymayan bir fondöten sizi daha yaşlı gösterecektir. Fondöten rengi seçiminde titiz davranmalısınız.

Göz altı kapatıcısı kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız kesinlikle fondöten renginiz ile uyumlu olması konusuna dikkat etmelisiniz. Göz altı kapatıcınızı normalden daha açık renk tercihinde bulunarak gerçekleştirmeniz durumunda daha yaşlı görüneceğinizi asla unutmamalısınız. Çünkü açık renkteki kapatıcılar göz altı morluklarını daha çok belli etmektedir. Kırmızı- mor renk içeriğine sahip göz altı morluklarınız varsa sarı tonlu bir kapatıcı kullanmanız yerinde bir tercih olacaktır.

Hafif ve orta tonlardaki kapatıcılar günlük kullanım için son derece uygundur. Özel günler için tercih edeceğiniz fondötenleri ve göz altı kapatıcılarını her gün kullanmanız durumunda göz altlarınız fazla yorulur ve nefes almaz. Yoğun fondötenlerin göz altlarını yorduğunu unutmamalı; ona göre tercihinizi gerçekleştirmelisiniz.

2. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

Elimden geldiğince makyajdan uzak durmak istiyorum. Ancak bu ne mümkün :)

3. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Ben durabiliyorum; aslında mümkün olabiliyor. Doğal güzellik en güzeli. Haftada 2 kere kil maskesi yapın ve cilt bakımınızı doğal yollarla gerçekleştirin yeter.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş