Makat ve makat yoluyla birleşme

Konu, 'Cinsel Sağlık Bilgisi' kısmında sedacım tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedacım Yeni Üye

  Makat yolu ile birleşme tavsiye edilmeyen birleşme şeklidir. Bilindiği gibi Anus sindirim sisteminin son deliği ve kalın bağırsakın sonudur. Makat dinlenme halindeyken sfinkter ani (büzük kası) adı verilen yuvarlak bir kas etrafından kapalı olarak tutulur.

  Libido gelişiminin makat safhasında en önemli cinsel uyarı bölgesidir. Erişkinlerde makat ikincil bir cinsel uyarı bölgesidir.Bu, bu bölgede sonlanan sinir uçlarının çokluğu ve özellikle kadında nervus pudendalis’in (pudendal siniri) sayısız çaprazlar yapması ile açıklanabilir. Makat yoluyla cinsel birleşme, el, ağız ve cinsel organlar dışında dördüncü bir birleşme seçeneğidir. İnsanların çoğunda makat duyarlı bir bölgedir, hatta uyarım bölgelerinin en önemlilerindendir.

  Bazı erkekler organlarını kadının kalçaları arasına yerleştirerek gidip gelme yoluyla orgazma varabilirler. Kadınların da bu tür uyarımdan özellikle hoşlanabildikleri görülmüştür.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Ocak 2015
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Önemli bir konuya deginmişsiniz. Çok zararlı.
   
 3. t

  tatlıbela Yeni Üye

  Çirkin bir iş genellikle homoseksüeller de yaparlar.
   
 4. i

  idem Yeni Üye

  Kadına arka organdan temas ne şekilde olursa olsun kesinlikle haramdır.
  Cenab-ı Hak buyuruyor:
  “Sana kadınların ay halini sorarlar. De ki: O, bir rahatsızlıktır. Bu sebeple ay halinde olan kadınlardan uzak durun. Temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. Temizlendikleri vakit, Allah’ın size emrettiği yerden onlara yaklaşın. Şunu iyi bilin ki, Allah tevbe edenleri de sever, temizlenenleri de sever. Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın. Kendiniz için önceden (uygun davranışlarla) hazırlık yapın. Allah’tan korkun, biliniz ki siz O’na kavuşacaksınız. (Yâ Muhammed!) müminleri müjdele!” (Bakara Suresi : 222- 223)
  . Cinsel ilişki çocuğun çıktığı yerden olmak şartıyla ister kadının yüzü dönük olsun size, isterse arkası, Cenab-ı Hak (C.C.) helal olan yere ekin tarlası diyor. Yani çocuk yetişen doğum olan yer. bunun dışında herhangi bir yerden varmak haramdır.
  Allah Resulu buyuruyor:
  “Kadınlara arkadan varmayınız.”
  “Kadınlara arkadan yaklaşana lanet edilmiştir.”
  “Allah’ın size emrettiği yerden kadınlara yanaşın.”
  Erkeğin cinsel organının sünnet kısmı kadının arka organına sokulmasıyla bu haram işlenmiş olur.
  Kaynak:
  1) Büyük Kadın İlmihali, Rauf Pehlivan
  Kur’an Bulunan Odada Cinsel İlişkide Bulunmak
  Kur’an bulunan odada cinsel ilişkide bulunmanın bir sakıncası yoktur. Ancak Kur’an-ı Kerim’e saygı göstermek için onu örtmek icap eder.


  Lezbiyenlik

  Kadının kadınla sevişmesi, ilişkisi kesinlikle haramdır. Bu sevicilik veya lezbiyenlik denen cinsel bir sapmadır. Seviciliğin haram oluşunda, İslam’da ittifak vardır.
  Cenab-ı Hak buyuruyor:
  “Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu (câriyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir. Şu halde, kim bunun ötesine gitmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir.”
  Allah Resulu buyuruyor:
  “Kadınların sürtüşmesi onlar arasında zinadır.”
  “Bir kadın diğer bir kadına çıplak vücudunu değdirmesin….”
  “Erkek erkeğin avretine, kadın da kadının avretine bakmasın. Bir erkek ile bir erkek tek yatakta birlikte, bir kadın da bir kadınla aynı yatakta beraber yatmasınlar.”

  Kaynak:
  Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN
   
 5. e

  esma Yeni Üye

  Allah razı olsun. Dinimiz birşeyi yasaklıyorsa bu insanların hayrınadır. Makat yolu ile birleşme bencede çok çirkin.
   
 6. s

  saliormoon Yeni Üye

  Makat yolu ile birleşmelerde çok sorunlar meydana gelmekte gerek dini gerek örf açısındanda çok sakıncaları belirtilmiştir.
   
 7. s

  salvia Yeni Üye

  Abiyene olarak arkadan birleşme hususu gerçekten zarar verici dikkat edilmesi gerekir.
   
 8. Yamesin

  Yamesin Yeni Üye

  Hiç Sevilmeyen İlişki Türü.
   
 9. Nursena

  Nursena Admin

  Okuduklarımdan anladığım kadarıyla Dinimizin ve bilimin yasakladıgı bu ilişki türünün yasak olmasının tek sebebi bizim iyiligimiz. Bu güzel bilgiler için teşekkürler.
   
 10. f

  flortman Yeni Üye

  Hani derler ya zevkler ile renkler tartışılmaz diye tam üzerinde durduğunuz konu çünkü günümüz de hala bekaret e önem verildiği sürece bu anal birleşme çogalır.Çünkü besinlerden olsun yaşam tarzından olsun artık bayan ve erkekler erken yaşta cinselliği tanıyor kızlık zarını bozdurmamak ve erkeği elinden kaçırmamak için erkekde beğendiği kadının içinde tatmin olmak için anal birleşmeye her ikisi de okey diyor zaman ilerledikce zevk alarak alıçkanlık haline getiriliyor.Bu konuda sedacım a teşekkür ediyorum güzel aydınlatmış.Madolyonun diğer yüzü ise hangimiz günah işlemiyoruzki
   
 11. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Çok saçma birşey ..
   
 12. Murat

  Murat Yönetici

  Evet zaten insanları iyiliğe çağıran şeyler ne yazık ki bizler tarafından doğru anlaşılamamıştır.
   
 13. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Bu kadar güzel yorumdan sonra ne denir ki, İnsan sağlığına önem vermeli..
   
 14. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Her ortamda bu ilişki türünün zararlarından bahsedilir ancak tercihen yinede uygulanır.
   
 15. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş