Macaristanın Resmi Dili Nedir?

Konu, 'Ülkeler' kısmında nazovic tarafından paylaşıldı.

1. n

nazovic Yeni Üye

Macarlar Hangi Dili Konuşurlar,
    Macaristanın Dili Nedir
    Macaristanın resmi dili
    Macaristan da konuşulan dil

Macaristan'ın resmi dili Macarcadır. Macarca Avrupa'daki Hindu-Avrupa dil ailesinde yer almayan birkaç dilden biridir. Ural dil ailesinde yer alan Macarca, Fince ve Estonyacayla benzerlik göstermektedir.

Eski Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun merkezinde yer alan bugünkü Macaristan çok küçük gruplar olsa da bazı azınlık dillere de ev sahipliği yapmaktadır. Azınlık diller olan Slovakça, Romence, Almanca, Sırpça ve Slovence toplam nüfusun %2 sinden azı tarafından konuşulmaktadır.

2. Şaban

Şaban Yeni Üye

Macaristan'ın resmi dili Macarcadır. Macarca Avrupa'daki Hindu-Avrupa dil ailesinde yer almayan birkaç dilden biridir. Ural dil ailesinde yer alan Macarca, Fince ve Estonyacayla benzerlik göstermektedir.

3. Şuşu

Şuşu Yeni Üye

şimdiye kadar hiç macarca konuşan birini görmedim

4. m

mujammed Misafir

Eski Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun merkezinde yer alan bugünkü Macaristan çok küçük gruplar olsa da bazı azınlık dillere de ev sahipliği yapmaktadır. Azınlık diller olan Slovakça, Romence, Almanca, Sırpça ve Slovence toplam nüfusun %2 sinden azı tarafından konuşulmaktadır.

5. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Macaryalilar pek fazla yok gibi baska ulkelerde, ben sahsen yasadigim yerde cok görmedim, belkide hic görmemisimdir.

6. Murat

Murat Yönetici

Macarlar Avrupa'nın en eski milletlerinden olmak ile beraber resmen kültürleri vardır. Macarca bir çok eser günümüze ışık tutmaktadır.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş