London 2012 Okçuluk

Konu, 'Spor' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

1. a

abrek Yeni Üye

İngilterede düzenlenen olipiyatlar için Google London 2012 Okçuluk logosu ile spora verdiğini önemi gösteriyor. Londra 2012 Okçuluk logosu sizce nasıl?
    Tüm Dünyada London 2012 archery olarak yayınlanan bu doodle ilgi uyandıracağa benziyor.

2. Murat

Murat Yönetici

Zorlu müsabakalar olacak okçulukta,

Londra’da müsabakalar başladı. 2012 Londra okçuluk karşılaşmaları trt ekranlarına olacak. Okçuluk çok güzel bir spor. Bizim eski sporlarımızdan aslında. Londra okçuluk yarışmalarında özellikle gözünden rahatsız olan koreli sporcu dikkat çekiyor. Onu herkes merakla izliyor.
    Daha önce dört Dünya Şampiyonluğu bulunan 26 yaşındaki sporcu, son iki Olimpiyat’ta altın alan takımın bir üyesiydi. Im Dong-Hyun görme yeteneğini 10′da 9 oranında kaybetmişti.
    Erkekler bireysel yarışta Im Dong-Hyun 72 okta 699 puan alarak dünya rekorunu kırdı. Im Dong-Hyun’ın da içinde bulunduğu Güney Kore, takım sıralama turunda 216 okta 2087 puan alarak dünya rekoru kırdı.
    Londra 2012′de erkekler ve kadınlarda takım yarışlarında madalyalar yarın sahibi bulacak. Erkekler ve kadınlarda bireysel madalyalar ise perşembe ve cuma günü dağıtılacak.
    Okçulukta bir de bilet kirizi yaşandı. Okçuluk organizasyonu Lord’s Kriket Merkezinde düzenlenirken erkekler elemeleri geleneksel olarak kapalı kapılar ardında yapıldı. Pek çok izleyici de kapıların açılmasını isteyince birtakım olaylar yaşandı.
    Dört Dünya Şampiyonluğu bulunan 26 yaşındaki sporcu, son iki Olimpiyat’ta altın alan takımın bir üyesiydi.
    Kendisine yöneltilen ameliyat tekliflerini geri çeviren Im, yarışma sırasında da gözlük ya da lens kullanmıyor:
    Atış sırasında bir rahatsızlık hissetmediğini vurgulayan Olimpiyat şampiyonu, “Bu yüzden gözlük takmıyorum. aslında hedefi bulanık görüyorum. ama pek de sorun değil… Gerçi bugünlerde daha fazla strese girmeye başladım. Sırtımdaki yükün ağırlaştığını hissediyorum. Ama bu, benim için çok değerli bir fırsat. kendim ve takımım için altın madalya alabilme yolunda, elimden gelenin en iyisini yapacağım” şeklinde konuştu.
    Okçulukta, erkeklerde takım finali 28 Temmuz, bireysel finali ise 3 Ağustos’ta yapılacak.

3. N

Naime Yeni Üye

Ben logoyu tuttum gerçekten çok güzel yapmışlar logoyu

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş