Limonlu Kekin Tarifi

Konu, 'Börekler - Kekler - Pastalar' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Limonlu kek sever misiniz? Ben bayılırım. Özellikle ekşimtırak tatlar her zaman favorim olmuştur. Ekşi ekşi limonun tadını kekte hissetmek ayrı bir güzellik. Siz de sever misiniz? Sevmem deseniz bile bence bu leziz tadı denemelisiniz. Şimdiden afiyet olsun.
    Limonlu Kek İçin Malzemeler:

4 yumurta

1 adet limon kabuğu rendesi

1,5 bardak toz şeker

½ adet limonun suyu

½ bardak sıvı yağ

1 adet kabartma tozu

1 bardak süt

1 adet toz vanilya 3 bardak un

Limonlu Kekin Hazırlanışı: Yumurtalar cam bir kaba kırılır. Ardından şeker ilave edilerek yumurta ve şeker yaklaşık 5 dakika kadar çırpılır. Çırpma işlemi esnasında mikserle sadece tek yöne doğru hareket sağlanarak şeker ile yumurtanın birbirine iyice karışması sağlanır. Ardından süt, sıvı yağ ve limon suyu ilave edilerek çırpma işlemine devam edilir. Un, kabartma tozu ve vanilya elekten geçirilerek kek malzemeleri üzerine boşaltılır. Bu malzemelerde kek malzemesi üzerine ilave edilerek çırpma işlemine devam edilir. Bu çırpma işlemini tahta kaşıkla yaparak malzemelerin daha iyi karışmasını sağlayabilirsiniz. Sonra limon kabuğu rendelenmiş hali ile malzemelere eklenir. Kek kalıbı yağlanarak karışım kek kalıbına dökülür. Ardından 175 derece olan fırında 40 dakika kadar kek pişirilir. Afiyet olsun.

Ekli Dosyalar:

2. e

esma Yeni Üye

Enfes bir tarif ve lezzete benziyor.

3. i

ilayda Yeni Üye

Çok lezzetli bir kek tarifi yedim oradan biliyorum.Bence yapın ve afiyetle yiyin.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş