Led Akvaryum Işıklandırma Modelleri 2015

Konu, 'Akvaryum' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Led ışıklandırma sistemleri bir çok alanda kullanıldığı gibi akvaryum ışıklandırmalarındada kullanılmaktadır. Akvaryum için led ışıklandırma sistemlerinin en büyük avantajı daha az elektrik tüketmesi. Florasan lambalara göre 10 kat kadar daha az elektrik tüketir.

Florasan lambalardaki dezajantaj ömürlerinin yaklaşık 1 yıl kadar olmasıdır. Sonrasında verdiği ışık akvaryum içerisindeki biyolojik dengeyi bozabilir. Ama led ışıklarda böyle bir durum yoktur.

Akvaryum için kullanacağınız led aydınlatmanın lümen değeri yüksek, mercekli ve geniş açılı led sistemi olmalıdır. Normal led ışıkla bu aydınlatma sistemi yapılmamalıdır. Kullandığınız led sisteminin su ısısını değiştirmemesi gerekir.

Piyasada bu sistemler hazır olarakta satılıyor ama isterseniz sizde kendini yapabilirsiniz. Fiyat olrak çok uygun olur. Sizler için biraz akvaryum led aydınlatmaları fotoları topladım bir göz atın : )

akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-1.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-2.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-3.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-4.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-5.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-6.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-7.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-8.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-9.jpg akvaryum-led-isiklandirma-modelleri-10.jpg

Son düzenleme: 2 Kasım 2015
  2. Murat

Murat Yönetici

2016 model bunlar yazın çıktı :)

3. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

Benim içlerinde en beğendim model bu güzel modeldir.

4. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

evet bencede en güzel modellerden birisi o . su berraklığı çok güzel görünüyor.

5. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Hepside cok guzeller :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş