Kuranı Kerimde Uzaylılar Varmıdır?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Abdullah tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah

Abdullah Yeni Üye

Kuranı Kerimde Uzaylılar Geçiyormu?
    Kuranı Kerimde Ufolar hakkında bilgi varmı
    Kuranı Kerimde dünya dışı varlıklar

Kur'ani Kerim, insanlardan baska, en az dört türden bahsediyor. Bunlar melek, cin, seytan ve ruhanilerdir. Kur'an'a göre bütün bu türler bizim dünyamizin da içinde yer aldigi evrende yasiyorlar. Ve hatta bizim mekanlanmizi bizimle paylasiyorlar. Ancak, yapilan izahlar Isiginda, bu türlerle bizim metabolizmamiz arasinda bir benzerlik kurmak mümkün degildir. Bununla birlikte, bu soyut varliklarin hemen hepsinin 'temessül' yani baska bir form içinde görünebilme yetenekleri vardir.

Mülk Suresi, açik açik, uzaydan saldiracak bir türden; uzaylilardan söz ediyor. Bunlarin özel kimlikler tasiyan varliklar oldugunu ayet metninde yer alan 'men' sözcügünden anliyoruz. Ayette geçen 'men fi'sSemai' ifadesinde men, kim sorusuna verilen cevaptir. Eger bu ayet gökten basimiza inecek ilahi belalar veya bir yildiz çarpmasi olsaydi, 'men' yerme 'ma' kelimesinin kullanilmasi gerekirdi. Arapça'da 'men' ingilizceöeki 'Who' sözcügünün karsitidir... "Ma* ise that' sözcügünün... Demek ki, uzayda bizimle teke tek karsilastirilacak varliklar vardir ve var olmalidir.
    Kuran- Kerim de dünya dışı varlıklardan bahsediler bazı ayetler:

"Görmüyor musunuz, yer yüzündekiler de göktekiler de ve bölük bölük gruplar oluşturan ´tayr´lar da Allah´ı tesbih ediyorlar. "Nur Suresi 41. Ayeti

"Hakikat katiyyen gerektirir ve hikmet kesin kes ister ki,yeryüzü gibi uzayında sekeneleri(oturanları) bulunsun.ve o sekeneler yaradılış bakımından oturdukları yıldızlara uygun yaradılışta olsun" (kadr suresi)

2. Fıstık

Fıstık Yeni Üye

Kuranı Kerimde Uzaylılardan söz ediliyor mu bilmem ama 4 adet canlı türünden söz ediliyor

3. Murat

Murat Yönetici

Bizi bağlayan Dünya'daki imtahınımız, Kuran uzaydan bahseder hatta şu an çok ileride oldugunu iddia ederken Kuran evrenden evrenin büyümesinden güneş sisteminden galaxy den bahsetmiştir. Ancak Kuran'da Uzaydan gelen başka gezegenden gelen varlıklar yada UFO denen şeyden bahsetmiyor.

4. Misafir

Misafir Misafir

uzaylılar varmı biri bana doğru dürüst anlatsın şuşi

5. zaza

zaza Yeni Üye

Ben uzaylıların olduğunu düşünüyorum

6. Elma

Elma Yeni Üye

Bence uzaylıların da olduğu tamamen uydurma

7. Misafir

Misafir Misafir

kadir suresinde böyle bir ayetten söz edilmiyor paylaşımlarınızı yaparken dikkat edin bence

8. Misafir

Misafir Misafir

9. Misafir

Misafir Misafir

Diğer gezegenler bosuna mı yaratıldı peki? Bu evren sada insan icin yaratilmamistir okadar gezegen bilindigi kadariyla sonsuz evren sada insanlar icin olamaz okadar gezegen insan icin degilya bana gore farkli ırk yada ırklar vardir

10. Misafir

Misafir Misafir

11. Misafir

Misafir Misafir

Allah herşeyi yaratabilen ve yokedebilir buyüzden uzaylı vardır hem 51 . bölgeyi araştırın o zaman uzaylı yok mu varmı anlarsınız
    :D

12. Misafir

Misafir Misafir

97. Kadr (Kadr) SÛRESİ

RAHMÂN, RAHÎM ALLAH ADINA

97:1 BİZ bu (ilahî kelâm)ı Kadir Gecesi'nde indirdik.

97:2 Bilir misin nedir Kadir Gecesi?

97:3 Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır:

97:4 o gece melekler, Rablerinin izniyle ilahî bir esin taşıyarak bölük bölük inerler; (insanı) her türlü (kötülük)ten

97:5 emîn kılar bu (gece), tâ şafak vaktine kadar.

ben bu ayette yukaırda bahsedilen alıntıya rastlamadım !!! lütfen dikkatli olalım birşeyler paylaşırken.

13. Misafir

Misafir Misafir

sadece bizim icin yaratilmadi.hayvanlarda yasiyor.ama aslinda allah bu dünyada bizi bir sinavdan gecirdigi icin sadece bizim icin yaratildi demek yanlis olmaz.

14. ewt bencede uzaylılar war çünki bu kadar büyük dünya bizim olamaz biz teknolojiyi geliştirmeden uzaylilar gelştirirse onlar bizi keşfetmese barii:rolleyes:

15. Misafir

Misafir Misafir

TAbiki var uzaylılar

16. Misafir

Misafir Misafir

Kuran'da Uzaylı ne gezsin Uzay geçiyor sadece.

17. Misafir

Misafir Misafir

bence uzaylılar vardır ama kimsenin elinde uzaylıların olup olmadığını kanıtlayacak bir şey yok.
    sadece Amerika da bir uzay gemisi ve uzaylı olduğu söyleniyor. ama kimse bu dosdoğru söylemiyor:confused:

18. uzaylı

uzaylı Misafir

19. Misafir

Misafir Misafir

;)bence U zAylılar diye birileri yok.. heralde yoktur yani..

20. Misafir

Misafir Misafir

Bence uzaylilar var koskoca evrende tek degilizdir buna inaniyorum yaniliyorda olabilirim :confused:

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. kuranda uzaylılar

,
  2. uzaylılar varmı

,
  3. uzaylılar var mi

,
  4. uzaylılar varmıdır,
  5. uzaylılar kuranda geçiyormu,
  6. uzaylı varmı,
  7. kuranda uzaylılar geçiyormu,