Kulak İltihabına Bitkisel Çözümler

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Gün Işığı tarafından paylaşıldı.

1. Gün Işığı

Gün Işığı Moderatör

Kulak iltihabı kimi zaman dayanılmaz ağrılara sebep olmaktadır. Hele bir de ilaç kullanamıyorsanız işiniz bir hayli zor. İlaca alerjiniz olabilir; ilaç yutamama durumu ile iğne korkusu nedeni ile doktora gitmeyi reddetme ya da hamilelik gibi nedenler ilaç kullanımına engel teşkil etmektedir. Sizlerle bitkisel yöntemleri paylaşmadan önce kendimde denediğim bir yöntemi paylaşmak istiyorum. Rüzgar sesi gibi ses geliyordu kulağımdan. Son birkaç gündür ses kimi zaman geceleri dahi uyutmuyordu. Eşim bir ara bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer alan soğan suyu damlatmanın Mustafa Saraçoğlu tarafından önerilen bir yöntemin işe yaradığını düşündü. Ağrı dayanılmaz olunca ve hamilelik nedeni ile ilaç kullanamayınca deneyelim dedim. Sonuç baya etkili. Yaklaşık 1 çay kaşığının yarısı kadar soğan suyunu ağrıyan kulak içine damlattık. Bir süre sonra ağza gargara yapar gibi kulak yoluna vardığını hissedince bir pamuk yardımı ile kalan suyu geri çıkarttım. Gerçekten etkileyiciydi. Sabaha karşı ara ara uyandım ama şu an ses azaldı ve daha rahatım. Bu gece yine deneyeceğim size de tavsiye ediyorum.

Gelelim diğer bitkisel yollara:

*100 gram doğranmış kayısı 1 litre suda kaynatılır. Kulak ağrısı için kulağa kompress yapılır.

*6 bardak su içine 2 doğranmış elma ilave edilip kaynatılır, süzülür( kaynama işlemi ortalama 10 dakika kadar olmalıdır ). Günde iki kere kulak içine 6 damla damlatılır.

*4 bardak suya 4 tutam maydanoz konulup 15 dakika kaynama işlemi gerçekleştirilip süzme işlemi yapılır. Suyu ile kompress yapılır. Kaynayan maydanozlar tülbent içine konulup kulak arkasına yerleştirilir.

*2 su bardağı suya 1 çorba kaşığı papatya konulur. Yarım saat beklendikten sonra süzme işlemi gerçekleştirilir. Papatya suyuna batırılan gazlı bez ile kompress yapılır.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş