Köstebekler Hakkında Bilinmeyenler

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. d

denizfeneri Yeni Üye

Sabah uyandığımda TV’yi karıştırırken Köstebekgiller çizgi filmini izlemeye başladım. Çok hoşuma giden bu hayvanları araştırarak özelliklerini sizlerin de öğrenmenizi istedim. Hep beraber köstebeklerin özelliklerini okumaya hazır mısınız?

*Bazıları suda yaşarken; bazıları hem karada hem suda yaşayabilmektedirler.

*Yer altında yaşayan omurgasız canlılarla beslenen bu hayvanlar yeni ekilmiş tarım arazilerini kazarak tarımla uğraşan kişilerin zarara uğramasına neden olmaktadırlar.

*Yuvaları çok karmaşık yerde bulunan köstebekler yığılı bıraktıkları topraklarla bilinmektedirler.

*Diş yapıları sivrifarelere göre daha ilkeldir; ön ayakları ise kürek gibi kazmaya uyum sağlamış yapıdadır.

*Postları sık ve kısa kıllarla kaplı olan bu hayvanlar ağız ve burunlarını hortum gibi uzundur.

*Kulak kepçeleri yoktur ve 5 parmaklıdırlar. Tırnak yapıları ön ayaklarında kazıcı özelliğe uyum sağlayacak şekildedir.

*Köstebeklerin gözleri yoktur. Böçekçiller grubuna ait olup memeli hayvanlar arasında yer almaktadır.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Köstebekler ile ilgili bunlari bilmiyordum, bu konu vasitasiyla ben ve diger bu konuda bilgisi olmayan arkadaslar ögrenmis oldu/olacak.

Tesekkur ederiz :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş