Kolay köstebek pasta tarifi

Konu, 'Börekler - Kekler - Pastalar' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

1. denizkızı

denizkızı Yeni Üye

Sunumu oldukça güzel olan köstebek pasta oldukça lezzetli bir pastadır. Bu pastayı gördüğüm zaman ben bu pastayı yapamam diyorum; bakalım sizlerle paylaşacağım bu tarif ile ben de ilk deneyimimi yaşayacağım. Şimdiden hepimize kolay gelsin.

Keki için:

3 adet oda sıcaklığında yumurta
    3 fincan toz şeker
    1 fincan sıvıyağ
    2 fincan süt
    3,5 fincan elenmiş un
    1 paket kabartma tozu
    2 çorba kaşığı kakao

Muhallebisi için:

5 bardak süt
    6 kaşık toz şeker
    3 kaşık elenmiş un
    3 kaşık nişasta
    1 paket margarinin beşte biri(50 gr)
    1 paket vanilya
    1 paket krem şantı
    İçine koymak için muz veya çilek
    Kolay-köstebek-pasta-tarifleri.jpg
    Yapılışı:

Yumurtalar, şeker, süt, sıvıyağ, kakao, un ve kabartma tozu sırasıyla eklenerek iyice çırpılır. Pürüzsüz bir kıvam alana kadar çırpmalısınız. Bu ayrıntı çok önemlidir. Sıvı yağ ile yağladığınız tepsiye dökeceğiniz harç önceden 180 derecede ısıttığınız fırına konulup 20-25 dakika pişirilmelidir. Keki fırından çıkardıktan sonra dinlendirip hangi boyutta köstebek pasta yapmak istiyorsanız kesip servis tabağına almalısınız. Kekin orta kısmında ufak bir parça kesip içine muz veya çilek gibi istediğiniz meyvelerle doldurup arta kalan kek parçalarını ufalamalısınız.

Muhallebinin hazırlanışı:

5 bardak süte 6 kaşık şeker, 3 kaşık un, 2 kaşık nişastayı koyup kısık ateşte kıvama gelene kadar sürekli karıştırarak pişirin. Kaynadıktan sonra margarin ve vanilya ilave edip 10 dakika kaynatın ve ocaktan alın. Ilıdıktan sonra 1 paket krem şantiyi koyup blender ile çırpın.

Bu muhallebiyi kekin orta kısmında hafifçe tümsek kalacak şekilde koyun. Kenar kısımlarını da kaplayıp şekil verin. Ufaladığınız kekleri üzerine serpiştirin. Üzerine yeniden kakao serpebilirsiniz. Orası sizin zevkinize kalmış.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş