Kızın Nüfus Cüzdanına Bakarmısınız İnanamıyorum

Konu, 'Resim ve Fotoğraflar' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yosun

yosun Süper Yönetici

konu düzenlenmiştir.

2. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

ya yok yosun bunla oynandıgı çok bellii:)

3. yosun

yosun Süper Yönetici

valla bilmiyorum ki canımm..))))))))

4. b

birtane Yeni Üye

Öncelikle şunu söyliyeyim üzerinde eleştiri yaptığınız benim nüfus cüzdanım.Oynanmış değildir.Siz bence bu gibi şeylerle uğraşacağınıza daha ii şeyler yapın hayatta diycem ama anlaşılan boş vaktiniz bol.
    Bu boş vaktinizde yada hayatınızda boş kalan vaktinizde Bilişim hukukunu inceleseydiniz şu anda yayınlanmış olan nüfus cüzdanının siterlde yayınlamanın cezasının ne olduğunu da bilirdiniz.Size direk dava da açabilirdim ama halinize üzüldüm açıkcası.Ben size hatırlatayım Ceza Kanunu'nu.

TÜRK CEZA KANUNU BİLİŞİM HUKUKU
    195.maddenin 1 numaralı fıkrasının ilk paragrafında,kişinin rızası hilafına veya kanunun öngördüğü şekil ve usullere uyulmaksızın, kişisel verilerin bilişim sistemine yerleştirilmesi veya işlenmesi eylemi suç sayılmış, ikinci paragrafta ise verilerin hileli veya kanun dışı yollarla elde edilmesi hali ceza artırım sebebi olarak kabul edilmiştir.

2 numaralı fıkranın 1.paragrafı, kanuna uygun olarak bilişim sistemlerine yerleştirilen veya işlenen kişisel verilerin muhafazaları için gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmaması sureti ile bu bilgilerin başkalarının eline geçmesine, bozulmasına veya zarar görmesine neden olanları cezalandırmakta, bu fıkranın ikinci paragrafı,fiilin taksirle işlenmesi durumunda failin ağır para cezası ile cezalandırılması gereğini hüküm altına almaktadır.

Maddenin 3.fıkrası,yasaların öngördüğü haller saklı kalmak üzere,kişilerin ahlaki niteliklerinin, siyasi, felsefi veya dinsel görüşlerinin, ırki kökenlerinin, sendikal bağlantılarının, cinsel yaşamları ve sağlık durumları ile ilgili bilgilerin kişisel veri olarak sisteme yerleştirilip işlenmesini hapis cezası ile tecziye etmektedir.

196.maddenin 1.fıkrası,kişisel verilerin yetkisiz kişilere verilmesini, açıklanmasını, çeşitli özel maksatlarla kullanılmasını ve ele geçirilmesini, 2.fıkrası,kanunların belirlediği sürelerin geçmiş olmasına rağmen verilerin sistem içinde muhafazaya devam edilmesini, yok edilmemesini cezalandırmaktadır.

Yayınlanan nüsuf cüzdanı kişinin rızası olamadan yayınlanmakta olup,derhal sistemden silinmediği takdirde hakkınızda dava açılacaktır.

5. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

konu incelenmiştir ve kişinin rızası olmadığından tarafımca kaldırılmıştır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş