Kıyametin Ne Zaman Kopacağı Belli mi?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında angel tarafından paylaşıldı.

1. a

angel Yeni Üye

Kıyamet Ne Zaman Kopacak Kıyamet Saati
    Son günlerin büyük merak konusu olan Kıyametin tarihi bilinebilir mi.

Kıyamet Saati

Kıyamet, filan tarihte kopacaktır. demek haddime olmadığı halde, burada size tarih tahmin etme cüretinde bulunacağım. Elbette kimse yarın başına ne geleceğinden emin olamaz.

Allah şöyle uyarır Sana kıyametin ne zaman gelip çatacağını soruyorlar. De ki: Onun ilmi ancak Rabbimin katındadır. Onun zamanını Ondan başkası açıklayamaz.

O göklere de, yere de ağır gelmiştir. O size ansızın gelecektir.

Kıyametin zamanı hakkındaki bilgi, ancak Allah’ın katındadır.

Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilemez.

Kıyamet yaklaştıkça yaklaşmıştır.

Gülüyorsunuz da ağlamıyorsunuz. Habersiz oyalanıyorsunuz.

Kur'an-ı Kerim bize Kıyamet yakındır (Kamer, 54/1) diyor.

Kur’an-ı Kerimin nüzulünden bu yana 1400 sene geçtiğine göre, kıyamete daha bir yaklaşmışızdır demektir. İnsanlığın ve hayatın ve dünyanın tarihi konusunda muazzam yanılgılar vardır.

Kainat Kitabının bir açıklaması olan Kur’an ve Kur’an’ın sözcüsü olan Peygamberimiz (asv) bu konudaki beyanlarına bakalım evvela. Hz. Peygamber, Ben insanlığın ikindi vaktinde geldim buyuruyor Diğer bir hadisinde ise “Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek” buyurmuş. Günün dörtte ya da beşte biri olan ikindiden akşama kadar ki vakti 1500 yıl kabul ettiğimizde, insanlığın ömrünün 7500 yılı geçmeyeceğini söyleyebiliriz.

Diğer bir meşhur hadis rivayetinde ise; Adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü 7000 senedir. ifadesi yer alır. Görüldüğü gibi bu üç hadis birbirini teyit etmekte ve tamamlamaktadır..

Alıntıdır

1 kişi bunu beğendi.
  2. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

güzel yazıymış beğendim. verilen senelerse dikkat çekici.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş