Kitap Okumanın Önemi Nedir?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Kitap okumanın önemi ne olabilir ? , neden insanlar kitap okurlar hiç düşünen oldumu ?.

Kitap okumanın bana sorarsanız en önemli yanı kişisel gelişiminizi geliştirebileceğiniz sonsuz bir Dünya olması. Bilgide hiçbir sınır yok. Ne okursanız onu öğrenebilirsiniz.

Okuduğunuz kitap türüne göre sizi başka diyarlara götürür. Gittiğiniz o diyarlardan çok şey öğrenirsiniz. Ailelerin içine girersiniz, insanlar hangi durumlarda neler yapmışlar tek tek görürsünüz. Tecrübeye dönüşen bilgiler çıkartır karşınıza. Ülkemizin kitap okuma alışkınlığı Avrupa Ülkelerine göre yerlerde seyrediyor.Bir Japon yılda 25 kitap okuyor, bir İsveçli yılda 10 kitap okuyor, bir Fransız yılda 7 kitap okuyor. Türkiye’de ise 6 Türk, yılda 1 kitap okuyor.

Kitap okumak için zamana ihtiyacınız yok. Kitap boşluk bulduğunuz her anda sizi bekliyor olacak. Bilgi Dünyasının sınırlarını aştığı bu yıllarda kitaplara ulaşmakta çok kolay kitalar hakkında bilgi edinmekte.

Kitap okuyun. kitap en iyidir.

2. Murat

Murat Yönetici

Kitap okuyan çocuğun diksiyonu düzelir , hızlı düşünür derslerine gereken önemi verir, hayat hakkında bilgi sahibi olacağı gibi yaşama dair sözü olur.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Kitap okumak herturlu guzel, iyi ve faydali birsey keske sevebilseydim ancak kucuklugumden beri sevmem kitap okumayi. Ama söyle olur, cok ilgimi ceken bir kitap olursa hic durmadan 1-2 gunde bitiririm hic kalkmam kitabin basindan. Ama gercekten ilgi alanim olan bir kitap olucak.

Murat bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş