Kırmızı Etin Faydaları

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. d

denizfeneri Yeni Üye

Kırmızı etin bazı kişiler tarafından sevilmediği bilinen bir gerçektir. Kırmızı et sevmeyen biri olarak faydalarını araştırdıktan sonra ne kadar hatalı davrandığımın farkına vardım ve arada sırada da olsa kırmızı et yemeye karar verdim:) Şimdi sizlere kırmızı etin faydalarından bahsetmek istiyorum.

A, D ve B12 vitaminleri bakımından son derece zengin olan kırmızı et protein, vitamin ve mineral bakımından son derece zengindir. Günlük almanız gereken vitamin ve mineralleri size sağlayan kırmızı et saçlarınızı, cildiniz ve tırnak sağlığınız açısından son derece faydalıdır. Saç telleri ve tırnak yapısı için gerekli olan keratinin ihtiyacı olan proteini kırmızı et sayesinde alabilirsiniz. Saç ve tırnaklarınızın büyümesinde etkili olan kırmızı et bu besin maddesini tüketmemeniz durumunda saçlarınızı ve tırnağınızı cansızlaştırıp, inceltmektedir.

Saç tellerinin büyümesi, sağlıklı ve dayanıklı olması için kırmızı et tüketimi önemlidir; çünkü kırmızı et demir bakımından zengindir. Demir eksikliği olursa saç diplerinde güçsüzlük, saçta dökülme ve tırnaklarda çabuk kırılma görülebilmektedir.

Tüm bu bilgileri okuduğunuz taktirde kırmızı et yemeye karar vereceğinize eminim. Ben arada sırada da olsa yemeye karar verdim. Ya siz?

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş