Kırışıklara karşı ve Sivilce İzleri İçin maske..

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında CEYLAN tarafından paylaşıldı.

1. C

CEYLAN Yeni Üye

Sivilceler için karnıbahar

Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı

Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.

Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.

Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kez.

Kırışıklara karşı maske

Malzemeler: Kaymak + Elma

Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.

Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.

Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

Sivilce ve İzleri İçin ( Yüzü Sıkılaştırıyor ) – Bizzat kendim uyguluyorum gayet iyi geliyor.

Yumurta Akı ve 15 Damla Limon Suyu Karıştırılır Yüze Uygulanır 10 dkka kuruması beklenir kuruduktan sonra kurumuş yerlere(yüz yıkanmıycak kurumuş yerin üstüne uygulanıcak) aynı şekilde 2 defa daha uygulanır 3 üncüsünde 20 dkka beklenir ve yıkanır

Yağlı ciltler için

Malzemeler: Bal + süt + limon suyu

Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.

Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler

2. Nursena

Nursena Admin

Yumurta Akı Maskesi

1 yumurtanın akına bir limonun kabuğunu ince rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın.Gerekli olursa biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak iyice yedirerek sürün.

3. Murat

Murat Yönetici

sivilce izleri için maske seçimlerimde Yumurta akını çok duydum. Karnıbaharı kullanıp sonuç alanlar yazarsa sevinirim. Bununla birlikte hangi tür ciltlerde kullandıgınızıda belirtiniz.

4. K

Kayıtsız Üye Misafir

benimde problemim sivilce lekesi kortizonlu ilaç kullanmaktan korkuyordum dr bana vişneçekirdekyağlı krem önerdi bu başka bişey yahuu değiştim ben şimdiden

5. c

canay Yeni Üye

Sivilce çıkmaması için ne yapılmalıdır acaba? yumurta akıyla limon maskesi uygulasam sivilcelerden kurtulabilirmiyim?

6. M

Muhibbi Yeni Üye

ergen vücutların isyanıdır sivilce.

7. f

fatos tas Misafir

bir tatli sasigi bal ve bir tatli kasigi yogurtu karistirin yüzünüzde 10 beklettikten sonra ilik su ile yikayin bunu hergün uyumadan önce yapin sonud super en fazla 1 hafta icinde sonuc alicaksiniz.
    sivilceli ciltler icin

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş