Kilolu kadınlar daha zeki oluyormuş

Konu, 'Ademler ve Havvalar' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

1. yosun

yosun Süper Yönetici

Kilolu kadınlar daha zeki oluyormuş
    [​IMG]Kadınlar hep fazla kilolardan şikayet edere ama biraz fazla kilosu olan kadınlar daha zeki

İsveç'te yapılan bir araştırma, ortalamanın biraz üzerindeki bir kilonun, kadınların aynı anda birkaç işi daha iyi yapabilmesine ve daha zeki olmasına yardımcı olduğunu ortaya çıkardı.

İsveç'in dünyaca ünlü araştırma merkezlerinden birisi olan Karolinska Enstitüsü'nce yapılan araştırmada, biraz fazla kilosu olan kadınların vücutlarının daha fazla östrojen hormonu salgıladıkları ve bunun da beyin fonksiyonlarını pozitif yönde etkilediği ortaya konuldu. Araştırmayı yürütenlerden Petra Thilers, bu konuda basına bilgilendirmede bulunurken, araştırmanın amacının "cinsellik hormonlarının beyin fonksiyonlarını nasıl etkilediğini tespiti" olduğunu kaydetti.

On yıllık bir dönem içerisinde 40 ila 66 yaş arasındaki 301 kadını takip ettiklerini söyleyen Thilers, Expressen isimli gazeteye; bu kadınların hormon seviyelerinin düzenli olarak ölçüldüğünü ve ona göre değişik testler yapıldığını aktardı. Buna bağlı olarak beyin ve hafıza kapasitesindeki değişiklikleri de incelediklerini dile getiren araştırmacı Thilers, kadınlardaki kilonun beyin üzerindeki bu pozitif etkisini gözlemlediklerini ifade etti. Thilers ayrıca bu fazla kilonun özellikle orta yaşa geçiş aşamasında yardımcı ve faydalı etkilerinin olduğunu ve beyni koruduğu iddia etti.

Bu tespite rağmen, İsveçli araştırmacı Thilers, şöyle bir uyarıda bulunmayı da ihmal etmiyor: "Buna rağmen kimseye fazla kilolu olmasını tavsiye edemem. Çünkü fazla kilonun sağlığa birçok negatif etkileri var."

2. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

yosunnnnnnnnnnnnnn pastalar nerde idi canımmmmmmmmmmm:))))))))))

3. yosun

yosun Süper Yönetici

kız yarın koyucam sözzzzzzz kac cesit istiyon)))))))

4. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

zehra da yok nehirdeee ben onlar olmadan yiyememmmmmmmmmmm:)nasıl geçer bogazımdannnn onlarda gelsin öyleeeeeee anca tonbul kanca tombul::))))))))))))))

5. zehra

zehra Yeni Üye

pasta lafını duyunca hemen geldimmmmmmmmm...siz koyun ben şimdi kursa gidiyorum akşam gelince yerim pastaları tamammı:)))))))

6. yosun

yosun Süper Yönetici

canım akşama bende anca işden gelim yeriz hep beraber fatmanın dediği gibi anca tombul kanca tombul)))))))))))))

7. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

yosuncum keşke daha evvel pasta deseydik bak sihirli kelime pastaymış zehramızda geldi:)))))))))))))))))
    hoşgeldin zehracımmmmmmmmmmmmmmm:)

8. zehra

zehra Yeni Üye

hoşbuldumm teşekür ederim

9. yosun

yosun Süper Yönetici

evet fatmacım gerci cok dedik ama anca geldi hoşgeldi)))))

10. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

bana pasta yokmu :))))

11. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

amanda aman kimlerde gelmişşşşşşşşşşşş nehir hanımcım hoşgeldinizz:)))))))))))))

12. yosun

yosun Süper Yönetici

olmazmı hepimize varrrrrr

13. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

hoşbuldum fatmacığım :))) sormayın cok yogun günler yasıyorum eşimin kardeşini evlendiriyoruz da nikah günüyle ugrastık durduk neyseki yarın kıyılacak nikahları bende cumaya işe başlıyorum kızlar çok mutluyum kızımada bakıcı anne buldum kızımda mutlu alıştı iyice bakıcı annesine

14. yosun

yosun Süper Yönetici

allah bi yastıkta kocatsın canımm işinde hayırlı olsunnn mutlu olduğuna ve bebişin bakıcı annesine alışmasına sevindimmm ..

15. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

teşekkür ederim yosuncuğum

16. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

hayırlı olsun nehircim bakıcınız tanıdıkmı?

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş