Kil Hamuru

Konu, 'Bebeğin Gelişimi ve Hastalıkları' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

1. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Kil Hamuru çocuklarımızı eglendirmekle kalmaz gelişmelerinede katkıda bulunur. Kilden Kalemlikler yapabilirsiniz bunun yanı sıra kilden bir çok eglenceli şekiller çıkabilir.

Malzemeler : Plastik bardak kil hamuru boya pul yapıştırıcıYapılışı: Kil hamuru ince motor hareketlerini geliştirmek parmak kaslarını güçlendirmek için ideal bir malzemedir

Oyun hamurundan daha sert olduğu için çocuğun kaslarını daha fazla kullanması gerekir Ayrıca toprakla oynamak çocuklara her zaman iyi gelir Stresini alır ve sakinleştirir Çocukların gergin olduğu zamanlarda kil hamuru ile oynamak hem eğlendirir hem ortamın havasını değiştirir Kalemlik yapmak için önce kil hamuru küçük parçalara bölünür Oklava ile ezilir Bardağın dış kısmına yapıştırıcı sürülerek inceltilmiş hamur yapıştırılır Boyamadan önce kuruması için 2 saat kadar beklenir
    Kuruyunca boyanır ve üzerine pul ve boncuklar yapıştırılarak süslenir Katkıları için Bahçelievler Fatih Çocuk Yuvası öğretmenlerine ve küçük Halit Akgün'e teşekkür ederiz

Ekli Dosyalar:

2. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

oyun hamuru gibi ne güzel:)
  3. Kilden yapılan hamurlarla bebeklerin gelişimine bizde katkı sağladık.
  4. Bebeklerin gelişimi için bir çok kilden oyun hamuru yada gelişim hamuru örnekleri var bencede bu yöntem işe yaramakta.
  5. Aynı oyun hamuru gibi...
  6. Murat

Murat Yönetici

Evet istersen sen Kil yerine Oyun diyebilirsin Abdullah kardeş :) Ancak çocuklar bakmayacaktır ön ekine oynayacaklardır.
  7. Misafir

Misafir Misafir

Kil 5+ yaş için uygun benimsenmiştir. Aşırı ve kalitesiz kil kullanımı çok ciddi zararlara yol açabilir.Dikatli ve ebeveyin gözetimi altında olmalıdır.Ne çok kuru ne çok ıslak olması gerekmektedir.Eldiven kullanılmalıdır.Ağız,göz ile kesinlikle temas edilmemelidir.Edildiği taktirde bol su ile yıkanmalıdır.Yapıldıktan sonra 20 25 Derece gibi oygun sıcaklık koşullarında 4 saat bekledikten sonra rahatça boyanabilir.ve kullanıma hazırdır.
  8. Misafir

Misafir Misafir

Kil hamuru ile oynamak eğlenceli
  9. Misafir

Misafir Misafir

10. Misafir

Misafir Misafir

merhaba ben bunu gittiğim çoğu yerlerde görüyorum
    fakat bu kil biraz sert çocuklar yardım istiyor bende
    zor yapıyorum yumuşatmanın bir çözümü varmı ?
  11. Kil hamuru keyifli bir şeye benziyor:)
  12. Kayıtsız

Kayıtsız Misafir

kil hangi tür boya ile boyanır?

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. kuruyan kil nasıl yumuşatılır

,
  2. sert kil nasıl yumuşatılır

,
  3. kuruyan kil hamuru nasıl yumuşatılır