KayaTuzu Lambaları Nasıl Faydalı Olur?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Geçenlerde gezerken gördüğüm ve ilgili çeken Tuz Lambalarının faydaları varmı yok mu diye araştırdım. Aslına bakarsanız bu lambaların yapılışı ve çalışma mantığı çok basit. Büyük bir kayatuzu parçasının içerisine yerleştirilen lamba sayesinde çalışan bir sistem.

Hepimiz yaşamışızdırki deniz kenarında, şelale yanında ve fırtına sonrasında kendimizi iyi hissederiz. Bunun asıl sebebide bulunduğumuz ortamdaki negatif yüklü iyonlardır. Negatif iyonlar sayesinde havadaki bakteri oranıda azalır.

İçinde bulunduğumuz sene itibariyle dört bir yanımız elektronik eşya ve ekipmanlarla dolu. Bu cihazların büyük bir bölümü ise yüksek frekanslarda çalışmakta. Bu şekildede bizlere zararları bulunmakta sebebi ise bizlerin vücut frekansımızdan çok daha yüksek frekansa sahip olmaları. Bu cihazlar bulundukları ortama ciddi anlamda pozitif yüklü iyon salarlar ve buda bizlerin dengelerinde bozukluklara neden olur. Agresif, sinirli, uykusuz olmamızın sebebi olabilirler.

Kaya Tuzu Lambaları Nasıl Çalışır ?

Bu lambaların çalışma mantıkları aslında çok basit. Büyük bir kristal kaya tuzu içerisine konulan lambanın ısınması ile ortamda bulunan lem kayatuzu üzerinde toplanır ve tuzu ıslatır. Islanan tuz çevresine negatif iyon yayar ve ortamda bulunan pozitif yüklü iyonla birleşerek ortamı nötr duruma getirir.

kaya-tuzu-lambasi-faydalari.jpg

Negatif İyon Faydaları ;

• Stres, fiziksel, ruhsal yorgunluk, uykusuzluk, ağrılara iyi gelir.
    • Nezle, migren, astım gibi rahatsızlıklara iyi gelir, akciğerlerin kapasitesini yükseltir.
    • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
    • Canlılık, zindelik verir.
    • İşte verimi ve konsantrasyonu arttırır.
    • Bebek ya da çocukların yanında fiziksel, ruhsal gelişim için temiz hava sağlar.

2. Murat

Murat Yönetici

3 yıl önce almıştım hala kızımın odasında her gece görevini yapar.

3. Ottoman

Ottoman Bölüm Yöneticisi

Bende AVM den aldım uzun süredir kullanıyorum lambası patladı sadece :) yararını Allah bilir.

4. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

:) :) Gayet guzel ve ruh dinlendirici olarak duruyorlar, cok isik yerine az isigi herzaman tercih etmisimdir, lamba yerine bu tur seyler kullanilabilinir, gayet hos gayet guzel duruyor...

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş