Karpuz Çorbası Nasıl Yapılır?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında irem tarafından paylaşıldı.

1. i

irem Yeni Üye

Karpuz çorbası nasıl yapılır, Karpuz çorbası tarifi, Karpuz çorbasında bulunan malzemeler nelerdir?

2. Murat

Murat Yönetici

İki Çeşit Karpuz Çorbası tarifini sizler için ekliyoruz.

Kullanılan Malzemeler:

1. 1 karpuz
    2. 1 su b.krema
    3. 1su b.toz şeker

Hazırlık
    1. oktay usta daha hafif olması icin krema yerine yogurt kullandı.
    2. bence krema daha güzel olur

Tarifin Hazırlanışı
    1. Karpuzun üzerinden zik zaklı bir kapak kesilerek içi oyulur.
    2. Çıkan iç kısım tel süzgeçten geçirilerek karpuz suyu elde edilir.
    3. Elde edilen karpuz suyunun içerisine toz şeker ve krema konularak iyice çırpılır.
    4. Hazırlanan karpuz çorbası karpuzun içine dökülerek farklı bir sunum yapılabilir.

Karpuz çorbası için gerekli olan malzemelerimiz; Yaklaşık olarak 8-9 kilogram ağırlığında karpuz ve iki su bardağı krema ile karpuz çorbamızı yapabiliriz. Buradaki malzeme listemiz 9-10 kişiliktir. Daha ufak boy karpuzlarla kişi listesini düşürebilirsiniz.

Karpuz çorbasının yapılışı ve tarifi ; Karpuzumuzun kafa tarafını kesdikten sonra, içini bir kaşıkla oyuyoruz. İçinden çıkan parçaları çekirdekleri temizledikten sonra püre haline getiriyoruz. Bu işlem bittikten sonra krema ile karıştırıp, süzgeçten geçiriyoruz. İçi boşalmış olan karpuzumuzu istediğimiz gibi görsel olarak dekor edebiliriz. Karpuz çorbasını karpuzun içerisine doldurup dolapta yaklaşık bir saat dinlendirdikten sonra soğuk olarak servis etmenizi önerriz.

3. i

irem Yeni Üye

Meyve suyunun adı karpuz çorbası olmuş:)

4. a

avrupali Yeni Üye

:)ilk defa duyuyorum karpuz corbasini. Denemek hicte fena olmaz aslinda, acaba hosuma gider mi? :)

5. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Ben bu karpuz çorbası tarifini beğendim mutlaka deneyeceğim :)

6. M

Misafir Misafir

irem bu çorbayı bu garibe iftarlık yapmak istermisin.

7. Uranüs

Uranüs Yeni Üye

Biz karpuzu kırıp yemeyi tercih edenlerdeniz.. :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş