Kabızlık İçin Özel Diyet Listesi

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Kabızlık problemi yaşıyorsanız ve bun problemin üstesinden nasıl geleceğiniz konusunda her şeyi denedim diyorsanız henüz benim yazımı okumamışsınız demektir. Sizler için önerilerimi okuyacağınız bu yazıyı sunmaktan mutluluk duyuyorum. Aşağıdaki tavsiyeleri okumadan kabızlık problemi ile baş edemem demeyin.

*Öğün aralarında su içmeli; bol su ve sıvı tüketiminde bulunun. Günde en az 1,5- 2 litre arası su içmelisiniz.

*Kurubaklagil çeşitleri, taze sebze ve meyveler ile yeşil yapraklı sebze tüketimlerine dikkat etmelisiniz.

*Sabahları aç karnına kayısı ya da erik marmelatı tüketiminde bulunabilirsiniz.

*Ekmek tüketmek istiyorsanız tam buğday ekmeği tüketimi tercihinde bulunmalısınız.

*Sık aralıklarla kayısı, erik ya da üzüm kompostosu tüketiminde bulunun.

*Haftada 3 ya da 4 gün 50 dakikalık yürüyüşlere çıkmanızda fayda görülmektedir.

*Süt grubu besinlerinden 3 su bardağı kadar tüketimi gün içerisinde mutlak suretle yapmalısınız.

*Salatalarınızda zeytinyağını ve mümkünse haşlanmış mısır ekleme işleminde bulunmalısınız.

*Her gün 3- 4 porsiyon sebze tüketimi tercihinde bulunabilirsiniz.

*Elma, şeftali, patates, muz, pirinç çorbası, pirinç pilavı, yoğurt çorbası, tarhana çorbası gibi gıdalar tüketmemeniz gereken gıdalar listesinde yer almaktadır.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş