Kaan Altan Biyografi-Kaan Altan Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

Almanya'da dünyaya gelen Kaan Altan henüz beş yaşındayken eline aldığı rapido takimiyla mimar olmaya karar vermiştir.

Tarsus Amerikan Koleji'nde orta öğretimini tamamlayan Altan Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünü kazanip bir sene devam ettikten sonra özel yetenek sınavına girip yine ayni üniversitenin Endüstriyel Tasarim bölümüne ikincilikle girmiştir. Girdiği bir başka yetenek sınavını da geçerek Berlin Güzel Sanatlar Akedemisi Design bölümüne kabul edilip burayi da başarıyla bitirmiştir.

Müzik hayatına arkadaşlarıyla birlikte lise yıllarinda kurduğu ve onu Wembley'de konser verme zevkine dahi eriştirecek Mavi Sakal adli rock grubuyla başlamıştır. Kadıköy Sound adlı girişimde yer alan Altan grupta elektro gitar çalmanın yanı sıra kendine ait besteleriyle ve söz yazmakla da dikkati çekmektedir.

Kaan Altan 'a ait şarkılardan bazıları şöyledir:

balta ne kadar

iki yolistanbul

ben kimleyimgönlümde

başladım yürümeye

aşk öldükan kokusu

al beniyapay

sen gelmeliydin

günleryalnızım

müdür

rock'n rollcuyuz nalan

Müzik kariyerine Karapaks adlı grupla devam eden Kaan Altan Kesmeşeker grubunda da gitar çalmaktadır.

2. H

Hoca Yeni Üye

adananın bağrından kopmuş gelmiş mükemmel gitarist, söz yazarı, bestekar müzisyen. sadece kan kokusu albümü bile onu yükseklerde ayrı bir yere koymama yetiyor. zaman zaman müzisyenliğine nasıl iltifat edeceğimi bilemiyorum, sanırım en iyi yolu hayla o albümü deliler gibi dinlemek, bininci kez baştan sona dinlemek ve yenileride takip edip destek vermek

3. Murat

Murat Yönetici

Daha net bilgiler olsa iyi olurdu, bu arkadaşın fotosu klibi gibi.

Arkadaş bu sanırım.

Venom bunu beğendi.
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş