Japonların İnandığı Din Nedir?

Konu, 'Ülkeler' kısmında sevgi tarafından paylaşıldı.

1. s

sevgi Yeni Üye

Japon halkının genelini neye inanır? Japonların dini nedir?
    Japonlar hangi dine mensuptur ve ibadetleri nasıl olur? Japonlarda dügün töreni nasıl yapılmaktadır.

Düğün törenleri genelde şinto dininin kurallarına göre de yapılır. Cenazelerde ise genelde Budist törenler uygulanır. Şinto ülkenin yerli dinidir. Ormanlarda, dağlarda, denizlerde, kısacası doğada "kami" denilen ruhların yaşadığına inanılırdı. Doğa ile uyum içinde yaşayan eski topluluklar bu ruhları sayarlardı. Bu inanç Şinto dininin temelini oluşturur. Sonraları bu ruhlara atalar ve kahramanlar da eklendi. Bazı evlerde bu ruhlara yiyeceklerin sunulduğu "tanrı rafı" bulunur. Budizm ise Şinto'dan farklı olarak 6. yüzyılda, Çin ve Kore yoluyla Hindistan'dan gelmiştir. İlk kez 16. yüzyılda Portekizli denizciler aracılığıyla gelen Hıristiyanlık ise nüfusun küçük bir kısmınca benimsenmiştir.

2. d

demir_83 Yeni Üye

Şu Japonlar Müslüman olsa direk Cennete girecek adamlar, Saygı desen adamlarda, Çalışma desen oda var.. Dürüstlermi ee tabiki dürüst olmasalar bu kadar başarılı olamazlar. Allah hepsine hidayet versin ben seviyorum bu insanları.

3. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Kesinlikle katılıyorum sana demir_83 sahip oldukları şeylere hem saygı duyuyor hemde sahip çıkıyorlar

4. N

NAİME Misafir

Japonlar her felaketİn Üstesİnden gelebİlen dÜrÜst,ÇaliŞkan ve teknolojİnİn Üstat halkidir.

5. k

kulaksiz Misafir

japonlarin elinde gelse seni cig cig yerler. sanirsam 2. dünya savasini bilmiyorsun adamlar heryeri isgal etti katliamlar yapti sayisizca. amerika o fareleri atomla susturmasaydi simdi sen japonyaca konusuyordun.! kaldiki adamlar bilimsel olarak ilerde ondan basarililar..

6. j

japon Misafir

bikere yazar kulaksız sen önce Türkçeni doğru kullan japonyaca değil Japonca o bikere Türkçe bilmiyor adama bak yaa ayrıca 2.dünya savaşında herkes kendini savunur Japonlar amerikanın onların şehrini işgal etmesiyle saldırı başlatmış . Japonlar en dürüst insanlardır .(doitashimashite)

7. Murat

Murat Yönetici

Her toplumun iyileri ve kötüleri vardır, Japonları Çinlilere sorunuz derim.

8. D

Doğrular Misafir

Japonların bu insancıl yetenekli kişilikleri Amerika'nın tepelerine atomu atıklarının sonra başladı. Onlar yemin Ettiler kendi kendilerine savaşmamaya ve iyi insan olmaya ben böyle biliyorum

9. t

türkan telimen Misafir

koreli insanları severim ama sonuçta tek bir allah var neden saçma demek istemiyorum ama ya günah işliyorlar tek allah varken neden batil inanca inaniyorlarki

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş