Ispanak Yemeği- 6.aydan itibaren

Konu, 'Bebeklere Özel Tarifler' kısmında Hatice tarafından paylaşıldı.

1. Hatice

Hatice Yeni Üye

1. 250 gr ıspanak
    2. Bir tatlı kaşığı tepeleme un
    3. Bir yemek kaşığı zeytinyağ
    4. 150 ml su
    Instructions:
    1. Ispanakların köklerini ayıklayıp iyice yıkayın ve elinizle parçalayın. Zeytinyağda unu hafifçe pembeleştirip suyu ilave edin ve sürekli karıştırarak 5 dakika pişirin. (Topaklanmayı önlemek için karıştırırken tel çırpıcı kullanın) Ispanakları tencereye ilave edip karıştırın ve tencerenin kapağını kapatın. Ara ara karıştırarak yaklaşık 10 dakika pişirin. Karıştırmak önemli yemeğiniz dibine tutabilir. Ispanak yemeğimiz bulamaç kıvamında koyu bir muhallebi gibi oluyor.

2. M

Misafir Misafir

6.5 aylık bebeğim var hala anne sütü ile besleniyo fakat yavaş yavaş kendi yediklerimizden veriyorum herşeyden tattırıyom
    acaba yanlış mı yapıyorum çünkü yağlı ve tuzlu yanı sıra baharatlı oluyo yemeklerimiz ama kızım hiç redetmiyor herşeyden yemek istiyor meyveleride öyle ısırıp iyiyor 6 tane dişimiz var hiç birşeyi püre haline getirip vermiyorum olduğu gibi herşeyi iyiyor süt yoğurt onları vermiyorum

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Ispanak gercekten cok önemli cok saglikli bol bol yemek gerekli aslinda ama unutuyoruz . Kucukken ispanakli adami ne cok izlerdik bea :D

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş