İsmimi Biliyor Musun Etkinliği

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Top yardımı ile üç aşamalı büyük grup çalışması yapılır.

Bu çalışma gruptaki çocukların tümünün katılımı ile üç aşamada yapılır.

1. aşamada çocuklar yere halka biçiminde otururlar ve topu birbirlerine yuvarlarlar. Etkinliği öğretmen başlatır ve topu yavaşça bir çocuğa yuvarlar. Topu eline alan çocuk yüksek sesle adını söyler. “Benim adım Barış…” gibi… Sonra topu kendi seçtiği adını öğrenmek istediği bir çocuğa yuvarlar. Çocukların hepsi en az bir kere isimleri tekrarlanana kadar oyun devam eder.
    2. aşamada topu alan çocuk “Benim adım Barış senin adın ne?” diyerek topu diğer çocuğa yuvarlar. Topu alan çocuk kendi adını söyler ve “Senin adın ne?” diyerek başka bir çocuğa topu yuvarlar.
    3. aşamada isimler biraz öğrenildikten sonra kendine gönderilen topu alan çocuk “Benim adım Barış, senin adın Sevgi” diyerek topu göndereceği çocuğun adını söyler ve topu o çocuğa yuvarlar. İsim hatırlatmakta güçlük çeken çocuğa, ya öğretmen ya da diğer çocuklar tarafından, yardım edilebilir.
    Bu çalışmada, üç aşamanın da aynı oturumda uygulanması gerekli değildir. Grup her aşamayı birbirini izleyen günlerde de tamamlayabilir.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş