İnsan Vücudunun Sıcaklığı Kaç Derece Olmalı?

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında ransbrowerne tarafından paylaşıldı.

1. ransbrowerne

ransbrowerne Misafir

İnsan Vücudunun Sıcaklığı Kaç Derecedir?

Vücut Isısı
    Okullarda küçük yaştan beri öğrenmişizdirSağlıklı bir insanın vücut sıcaklığı36,5 C derecedir diye…Peki neden 35C derece değilde 37C derece diye hiç düşündünüz mü?
    Bunu düşünen bilim adamları sağlıklı bir insanın vücut sıcaklığının neden 37C derece olduğunu araştırarak cevabı da buldular.

Memeliler diğer canlılardan farklı olacak daha yüksek bir vücut ısısına sahiptirler.
    Bu vücut ısısı ise mükemmel ayarlanmış bir sıcaklıktırÇünkü insan için gerekli olan vücut ısısı tamda 37C derece olması gerekiyor.

İşte bilim adamlarının araştırma sonucu

“Vücudun, hem mantar hastalıklarından korunması hem de fazla yemek tüketiminden korunması için, sıcaklığın 30 ila 40 derece arasında olması gerekiyor.

Bir matematiksel model hazırlanıp, tüketimi minimuma indirip kazancı maksimuma indiren sıcaklığın 367derece olduğu bulundu yani normal insanın vücut sıcaklığına yakın bir sıcaklık”

2. Nida

Nida Yeni Üye

Ben nedense hep 35 derecedir diye düşünüyordum

3. Ruhsar

Ruhsar Yeni Üye

ben 37 derece olduğunu biliyordum

4. üsküdarlı

üsküdarlı Yeni Üye

Bir kişinin yaşayabildiği en yüksek vücut ısısı 46.5 derecedir. Normal değer ise 35 - 37'dir.

5. Muhibbi

Muhibbi Yeni Üye

38 den yukarısı zarar

6. Şaban

Şaban Yeni Üye

Memeliler diğer canlılardan farklı olacak daha yüksek bir vücut ısısına sahiptirler.
    Bu vücut ısısı ise mükemmel ayarlanmış bir sıcaklıktırÇünkü insan için gerekli olan vücut ısısı tamda 37C derece olması gerekiyor.

7. Şuşu

Şuşu Yeni Üye

37 derece yüksek bir ısıymış gibi geliyor insana

8. Şaban

Şaban Yeni Üye

9. Aslan Kan

Aslan Kan Misafir

Peki bu sıcaklık 37°ise. Bu yasa göre sabit midir yoksa genç yaşlı çocuklarda bu kan sıcaklığı değişiyor mu..?

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. vücut ısısı kaç derece olmalı

,
  2. Vucut ısısı kaç olmalı

,
  3. insan vücut sıcaklığı

,
  4. insan vücut ısısı,
  5. vücut sıcaklığı kaç olmalı,
  6. Insan vucudu kac derecedir,
  7. insan vücudunun sıcaklığı kac derecedir,