İltihaplı Dişe Neler İyi Gelir?İltihaplı Dişe İyi Gelen Yöntemler Nelerdir?

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

1. K

Kutup Yıldızı Yeni Üye

İltihaplı Dişe Neler İyi Gelir?
    Dişiniz iltihaplandıysa hiç vakit kaybetmeden bir diş hekimine gitmeniz gerekmektedir. Çünkü tedavi geciktikçe iltihabın diğer dişlere yayılma ihtimali gittikçe artmaktadır. Hekiminiz iltihabı kontrol ederek bazı ilaçlar önerebilmektedir. Bunun yanı sıra evde uygulayabileceğiniz bazı çözümler de iltihap şişkinliğini indirebilmektedir.

İltihaplı Dişe İyi Gelen Yöntemler Nelerdir?

Poşet Çay: İltihaplanan ve ızdırap çektiren dişinize yakın bir bölgeye kuru poşet çay koyun. Çay poşetini kullandıktan sonra iltihaplı olan bölüme koyabilirsiniz. Ancak poşet çayınız soğuk olmalıdır. Uygulamaya başlamadan önce poşet çayınızı 15-20 dk dolapta bekletirseniz daha iyi sonuç alabilmenize yardımcı olmaktadır. Ortalama olarak çay 30-40 dakika içerisinde etkisini hissettirmeye başlayacaktır.

Tuzlu Gargara: Bir büyük su bardağına (Oda sıcaklığında olmalıdır.) 2 çay kaşığı ile tuz koyup bütün tuz çözülene kadar karıştırın. Dişiniz sızladıkça bu hazırladığınız suyla gargara yapabilirsiniz. 5 dakikadan daha kısa süresinde etkisini hissettirecektir. Bu yöntem iltihaptan başka bir çok diş ağrısında işe yaramaktadır.

Gargara: Hidrojen peroksit [hydrogen peroxide] içeren bir çok gargara suyu ile gargara yaparak iltihaplı bölümü temizleyerek diş ağrısını azaltabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı: Çay ağacının yağı ile gargara yapılmalıdır. Karışım için 2-3 çay kaşığı çay ağacı yağını bir su bardağı su ile karıştırın.

Karanfil Yağı: Karanfilin uyuşturucu etkisini iltihaplı bölgedeki ağrıyı hissizleştirmek için kullanabilirsiniz. Karanfil yağı yoksa karanfil tanelerini ezerek ve birazcık da ıslatarak (lapa haline getirmek için ıslatacaksınız. Fazla su koymayın) ağrı yapan iltihaplı bölgenin çevresine ve üstüne koyabilirsiniz.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Gargara: Hidrojen peroksit [hydrogen peroxide] içeren bir çok gargara suyu ile gargara yaparak iltihaplı bölümü temizleyerek diş ağrısını azaltabilirsiniz.

Bu yolla gidiyordum ben , ancak önerilen diger noktalarda cok super, hepsini not ediyorum derhal, tesekkur ederim! :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş