ilkokul mezunları ehliyet alamayacak temmuz 2011

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

2011 ilkokul mezunları ehliyet alamayacak,
    Neden İlkokul mezunları ehliyet alamayacak?

İlkokul Mezunlarına Ehliyet Kapısı Neden Kapanıyor

Uzun süre tartışılan yasanın uygulanma zamanı geldi.Sürekli ertelenmesine rağmen her seferinde itirazların hedefi olan ilkokul mezunları için ehliyet alamama yasası hayatımıza girmeye hazırlanıyor.Türkiyede milyonlarca ilkokul mezunları var ve onlar normal olarak kendilerini savunuyor fakat bu da bir gerçek ki ülkemizde trafik sorunu ve bu yüzden ölenlerin sayısı oldukça yüksek..

İnsan Haklarına Aykırı Uygulama

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre ülkede hâlâ 18 milyonun üzerinde ilkokul mezunu bulunuyor. Bu durum tartışmaların devam edeceğini gösteriyor. Sivil toplum örgütleri ise uygulamanın insan haklarına aykırı olduğunu öne sürüyor. Konuyla ilgili Zaman Gazetesi'ne açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü yetkilisi, yeni bir ertelemenin gündemde olmadığını vurguladı. Yeni bir erteleme için kanunun değişmesi veya kanun hükmünde kararname hazırlanması gerektiğini anlattı.

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları Birliği Derneği Genel Başkanı Vedat Şahin, Avrupa Birliği ülkelerinin birçoğunda ehliyet almak için okuryazar olmanın yeterli olduğuna değinerek uygulamanın insan haklarına aykırı olduğunu öne sürüyor. Yasanın, köydeki vatandaşa 'aracınla şehire inemezsin' demek anlamına geldiğini öne süren Şahin, Ehliyet alabilmek için önemli olan araç kullanma becerisini kazanmış olmak, trafik işaret ve levhalarınıtanımak ile kuralları biliyor olmaktır. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri direksiyon sınavlarını hakkıyla yaparsa ilkokul mezunu olan ile üniversite mezunu olan arasında bir fark olmaz.

2. M

Misafir Misafir

selamlar bakıyorumda birçok forumlarda bloglarda ilk okullular ehliyet alamıyorlar şimdi bu konuyu iç biryerden alıntı olarak eklemedim ben sadece sizlere kendi görüşümü söylüyorum arkadaşlar

örneğin en son 5 temmuzda ilk okullular sona erdi ancak ki,
    bu bence düpedüz haksızlık 5 temmuza kadar ilk okullulara verdiniz madem şimdi neden vermiyorsunuz örneğin kardeşim zamanında ilk okulu okudu maddi sıkıntılar vardı ve ozamanlarda, 8 yıl sene mecburi değildi

ancak şimdi mecburi peki, ...

farzedelimki kardeşim bir işe giricek motor ehliyeti şart ve motor alması gerekli
    ve diyelimki trafik polisi tuttu ne olcak ani dicek ehliyetin ?

memur bey ilk okul mezunuyum vermiyorlar bunumu diceğiz?
    adam dinlermi sizce ?

Heee git oku dicek Hee ? yaş 28 29 dan sonramı okucaklar arkadaşlar misafirler vatandaşlar sizlere soruyorum?

ben sizlere türkiyemizde yaşanan onca haksızlık olduğunu düşünüyorum
    alan aldı ehliyeti ancak nedir nu yani ilk okul mezunları alamıyormu yani

türkiyede çok zeki insanlar vardır adamın biri okumuş lise üniversite ama gel bakalım ilk okul mezunu biri onu alt üst ediyor zekada

herneyse sonuçta zaten kurs var bence en azından en az ilk okul mezunları alabilir diye bir şey çıksa bence daha mantıklı olurdu

5 temmuzda alan aldı şimdi bu adilmi sizce?

bence değil arkadaşlar bakın bu webmaster forumunda bu konuyu açmamın sebebi belki birileri duyarda okurda tekrar ilk okul mezunları alabilir inş

kardeşim almak istiyor ilk okul mezunu işe giricek motorlu işe alamıyor bence bu adil değil ozaman iç vermeseydiniz ilk okul mezunlarına

ben buna kızıyorum umarım birileri okur duyarda bir yöntem bulurlar
    yoksa alırız motorlu taşıt ehliyet almadan kullanırız

zaten türkiyede kullanlar artıcak işte türkiyemizin hali
    arkadaşlar

konu alıntı değil bizzat kendim yazım arkadaşlar

3. M

Misafir Misafir

adeletsizlik ben kullanıcam ehliyet almadan doğrumu şimdi

4. M

Misafir Misafir

zaten herkes şimdi ehliyet almadan kullanıyor OO şimdi böyle sevinir hükümet bende almadan kullanıcam anasını sattımını memlekeitnde ceza gelirsede ödeyen ne olsun

şimdi bunlar doğrumu adeta rezillik işe giricem alamıyom devletmi vericek bu yaştan sonra eğitim parasını yaşım olmuş 30 işimi gücümü bırakıcam ha helal vallah

resmen ekmeğimizle oynuyorlar açın şunuda millet işini yapsın resmen işi soğana çevirdiniz rezil erifler

5. M

Misafir Misafir

merhaba bende alamıyorum bir güzel iş buldum ama nafile ehliyet şart zaten çok yorum okudum tek yapmamız gereken birlik olmak ve şikayette bulunmak bunların işi gücü siyasi ama bizleri düşünen kim yazık gerçekten arkadaşlar herkers şikayet te bulunsun lütfen

TELEVİZYONA BİRİLERİ ÇIKIP KONUŞSA OZAMAN İLGİLENİR BUNLAR İŞ MANTIĞI GELİN GÖRÜN BENİ YAZIK ......

6. M

Misafir Misafir

harbi yav ben işe giricem pizza ama ehliyet şart nasıl devlet bu ya vallah televizyonlara baksınlar bakalım tonlarca kaza var bunlar ilk okulumu kurs denen bir okul var adam başaramassa kalır neden kurunun yanında yaşta yanıyor ki ?

bizim devletimizde mansef iş yok bundan sonra ben ne oy kullanırım neden ehliyet alırım ehliyetsiz kullanırım yakalanırsam ödememde.

7. i

irem Yeni Üye

Bence böyle bir kısıtlama getirmeleri iyi olmuş ilkokul mezunları ehliyet alamasın elbette

8. M

Misafir Misafir

Sınava girebilmeli herkez yeterli ise kazanacak kapasitesi varsa almalı.

9. M

Misafir Misafir

Ben ilkokul mezunuyum ancak deneme sınav testlerinden 100 alıyorum ne olacak?

10. Z

Ziyaretci Misafir

Bende ilk okul mezunuyum 32 yaşında bir anneyim bizim zamanımızda devlet kitap vermiyordu zaten gıt kanaat geçiniyorduk birde okul masrafları kız çocuğusun bu kadar yeter okuduğun denildi okutmadılar bu yaştan sonra dışardan okumam imkansız ehliyet almak istiyorum arabayı diploma kullanmıyor diploma değil dikkat önemli türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım bu yasayı şiddetle kınıyorum bizler okutulmadık bunun faturasını ödüyoruz

11. y

yeşil Yeni Üye

ilk okul mezunları da bence alabilmeli ehliyet önemli olan dikkat vede araba kullanma kabiliyetidir bu yasayı bende kınıyorum

12. M

Misafir Misafir

bizim devletimiz daha nelere yasak getirecek bakalım millet bi ekmek yıyecemn burnundan fitil fitil getiriyorlar biraz paran varsa hemen işin görülür bu zaman da miileti sahte ehliyet kullanmaya mecbur bırakıyolar yetkılı makamlar duyunda ilgilenın

13. Ben bu yıla kadar işleri bozuk baba eline bakmazla yükümlü kıt kanaat qeçinen biriydim o zaman lar parayla kahvelerde ehliyet dağıttılar LAHANA yaprağı qibi Wer 150 al ehliyeti, kendi akrabalarımdan 3 kişi ALİ OKULU mezunu (karacahil)KEndi adını bıle halaa yazamaz durumda we 1o yıldır araç kullanıo Şuan işlerimi düzelttim ve hayatımı düzene soktum paramı kazanıorum yaptığım işler araç kullanmadan aslaa olmuycak sınıf tan (inşaat işleri)Şimdi bunun suçlusu ben miyim yoksa yıllardır aylık 6 qram altın degerinde 1 ay qeçinebilme hakkını bize veren Yüce ADALET mi

14. M

Misafir Misafir

bende ilk okul mezunuyum bencede haksızlık ikinci sınıf muammelesi görüyoruz insanların hakkı gasp ediliyor bu konuyu insan haklarına şikayet edicem çünkü hakkımız gasp edildi

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş